ورزشی

آیا مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل شده است؟

به گفته سخنگوی هیأت رئیسه مجلس، زنان در بسیاری از استادیوم‌های ورزشی می‌توانند حضور یابند، غیر از استادیوم فوتبال. او گفته است که پیش‌شرط رفع این محدودیت ایجاد فضای سالم و فرهنگ‌سازی در ورزشگاه‌های فوتبال است.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفته است “خوشبختانه” بخشی از مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل شده و زنان می‌توانند در بسیاری از استادیوم‌ها حضور پیدا کنند.

بهروز نعمتی، نماینده تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا می‌افزاید: «هم‌اکنون صرفاً این محدودیت در استادیوم‌های فوتبال وجود دارد که در این مورد نیز معتقدم باید فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها اصلاح شود.»

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس معتقد است که در بحث استادیوم‌های فوتبال “نیاز به فرهنگ‌سازی احساس می‌شود”. با این حال این نماینده مجلس اشاره‌ای نکرد که منظور از “فرهنگ‌سازی” چیست و چه تدابیری برای حل این معضل قرار است اتخاذ شود.

آقای نعمتی افزود، هم‌اکنون در استادیوم‌های ورزش‌هایی همچون بسکتبال، والیبال و دیگر رشته‌ها زنان حاضر می‌شوند که ازطرفی به دلیل این است که فضای فرهنگی حاکم بر این ورزشگاه‌ها اصلاح شده و درثانی هماهنگی‌های لازم بین بخش‌های مختلف صورت گرفته است.

رئیس فیفا روز پنجشنبه ۱۰ اسفند (۱ مارس) در تهران از ۸۶مین شهرآورد تهران در استادیوم آزادی تهران دیدن کرد. به رغم شایعات مربوط به رفع موانع حضور زنان در استادیوم آزادی، ماموران از ورود زنان هوادار تیم‌های پرسپولیس و استقلال به استادیوم جلوگیری کردند.

بنابر گزارش‌ها دست‌کم ۳۵ زن و دختر جوان به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه آزادی بازداشت و ساعت‌ها در بازداشتگاه وزرا تحت‌نظر قرار گرفتند.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، روز پنج‌شنبه (۱۷ اسفند / ۸ مارس) در ارتباط با حضور زنان در ورزشگاه‌های فوتبال گفت: «برای تماشای بازی فوتبال این ممنوعیت همچنان جاری است و کسانی که به آنجا مراجعه کرده بودند پلیس مانع حضورشان در ورزشگاه شد.»

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید مقیم قم، روز چهارشنبه (۸ آذر / ۲۹ نوامبر) سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) در مسجد اعظم قم به شدت با آزادی ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی ایران مخالفت کرده و طرح موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها را “امری انحرافی” خوانده بود.

به گزارش ایسنا، مکارم شیرازی تصریح کرده بود: «این طرح در دولت قبل نیز مطرح شد، اما هم رهبری و هم مراجع مخالفت کردند و باز هم متاسفانه برخی با وجود اطلاع از این کار به دنبال تصویب آیین‌نامه هستند.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا