ورزشی

اسرائیل؛ یک ورزشکار دیگر ایرانی قربانی شد

سیاست‌های جمهوری اسلامی باعث محدودیت‌های فراوان برای ورزش و ورزشکاران ایرانی شده است….
رسانه های حکومتی: رقابت های گرندپریکس تفلیس برای جودکار ایرانی در همان مرحله قرعه‌کشی به پایان رسید. دیشب مراسم قرعه کشی برگزار شد و عباس نژاد متوجه شد باید در همان دور اول مقابل نماینده اسرائیل قرار بگیرد. بدین ترتیب او حذف زود هنگامی داشت و باید به خانه بازگردد.

گزارش رادیو آلمان: بار دیگر یکی از ورزشکاران ایرانی به دلیل هم‌گروهی با رقیب اسرائیلی خود مجبور به کناره‌گیری از مسابقات بین‌المللی شد. بنا به گزارش ایسنا در مسابقات جودوی گرندپری که امسال در تفلیس برگزار می‌شود، ۷ جودوکار ایرانی شرکت داشتند که پس از قرعه‌کشی مشخص شد که محمد عباس‌نژاد در وزن ۶۶ کیلوگرم با حریفی از اسرائیل هم‌گروه شده است.

محمد عباس‌نژاد که در دور نخست باید در برابر حریف اسرائیلی روی تشک می‌رفت، به دلیل سیاست‌های ورزشی جمهوری اسلامی از حضور در این مسابقات بازماند.

عباس‌نژاد جدیدترین قربانی نگاه سیاست‌زده جمهوری اسلامی به ورزش به شمار می‌آید. این رفتار تا کنون پیامدهای مخربی برای ورزش ایران داشته است.

محو اسرائیل مهم تر از مدال آوری است

به گزارش «تابناک» در واکنش به سخنان رسول خادم امروز رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن تکرار نظرات قبلی خود گفت: به دوستانمان توصیه می‌کنیم وارد عرصه دیپلماسی ورزش نشوند. این عرصه صاحب دارد و حفظ ارزش‌های انقلاب تابع یک اصول کلی مشخص و غیرقابل تغییر است.

پاسدار غلامحسین غیب پرور گفت: برخی دوستان حرف هایی که می زنند، حرف های ناصواب و بدی است که نباید گفته شود.

وی افزود: آرمان ما محو اسرائیل است. ما می خواهیم اسرائیل از بین برود و این یک آرمان، راهبرد، استراتژی و خواست ماست اما مدال آوری یک افتخار است. حال به هر کسی بگوییم افتخار را قبول می کنید یا حفظ آرمان ها را اولویت می دهید همه به اتفاق خواهند گفت حفظ آرمان ها برای ما مهمتر است. این که مدال آوری به قیمت کوتاه آمدن از آرمان های ما باشد، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا