زحمتکشان

اعتصاب گسترده کارکنان راه آهن فرانسه

به دنبال تصمیم راننده های قطار و کارکنان راه آهن فرانسه برای اعتصاب ضد دولت امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور از امشب، مسئولین خطوط راه آهن فرانسه درباره اختلال در خدمات دهی هشدار دادند….

اعتصاب گسترده کارکنان راه آهن فرانسه

درخواست اتحادیه خلبانان شرکت هواپیمایی ایرفرانس برای اعتصاب جدید

به گزارش خبرگزاری فرانسه ؛ به دنبال تصمیم راننده های قطار و کارکنان راه آهن فرانسه برای برگزاری اعتصاب گسترده ضد دولت امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور از امشب، مسئولین خطوط راه آهن فرانسه درباره اختلال در خدمات دهی هشدار دادند.
شرکت راه‌آهن ملی فرانسه (اس‌ان‌سِ اف) روز گذشته درباره اختلال گسترده در بخش راه آهن و توقف خدمات دهی در آستانه برگزاری اعتصاب های عمومی که قرار است این هفته برگزار شود هشدار داد.
این شرکت هشدار داد در روز سه شنبه از هر ۸ قطار تندرو تنها یک قطار و از هر ۵ قطار منطقه ای نیز حدود یک قطار کار خواهد کرد و بدین ترتیب اختلال عظیمی در خدمات دهی خواهیم داشت و بسیاری از برنامه های سفر لغو خواهد شد.
رانندگان قطار (لوکوموتیو رانان) و سایر کارکنان خطوط راه آهن فرانسه از امشب دست به اعتصاب گسترده ای خواهند زد که این اعتصاب آغاز یک اعتصاب برنامه ریزی شده سه ماهه علیه طرح ها و برنامه های اصلاحاتی اعلام شده از سوی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و دولت وی است.
اعتصاب کارکنان خطوط راه آهن فرانسه در حالی است که کارکنان بخش های جمع آوری زباله، برق و انرژی و کارکنان شرکت هواپیمایی ایرفرانس فرانسه نیز فردا (سه شنبه) اعتصاب گسترده ای برگزار خواهند کرد و این بزرگترین موج ناآرامی های صنعتی از زمان انتخاب مکرون به ریاست جمهوری فرانسه در اواخر ماه مه سال گذشته، خواهد بود.
کارکنان پرواز و کارکنان اداری شرکت ایرفرانس نیز اعلام کردند که قصد دارند اعتصاب دو روزه ای در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آوریل برگزار کنند.
رئیس شرکت راه‌آهن ملی فرانسه نیز در مصاحبه با یک روزنامه محلی هشدار دارد برخی خطوط راه آهن نیز ممکن است به خاطر این اعتصاب بسته شوند.
وی گفت: سه روز بعد از از سرگیری خدمات و عادی شدن وضعیت، اعتصاب دیگری قرار است شروع شود. این مسئله کاملا بر کار ما تاثیر خواهد گذاشت و برای ۴٫۵ میلیون مسافری که در روز از شبکه های ریلی استفاده می کنند دردسر ساز خواهد شد.
شرکت راه‌آهن ملی فرانسه همچنین اعلام کرد قرار است ۴۸ درصد کارکنان در روز سه شنبه به جمع اعتصاب کنندگان بپیوندند و در روز دوم، چهارشنبه نیز ۷۷ درصد رانندگان قطار به آنها ملحق خواهند شد.

درخواست اتحادیه خلبانان ایرفرانس برای اعتصاب جدید

اتحادیه خلبانان شرکت هواپیمایی ایرفرانس اعتصاب جدید را در این شرکت هواپیمایی خواستار شد.

اتحادیه خلبانان شرکت هواپیمایی ایرفرانس اعلام کرد با توجه به آن که خواسته های اعضای این اتحادیه مبنی بر افزایش حقوق و دستمزدها محقق نشده است قصد دارد روزهای دهم و یازدهم آوریل بار دیگر اعتصاب سراسری برگزار کند.

همچنین قرار است روزهای سه شنبه و شنبه هم کارکنان بخش های مختلف شرکت هواپیمایی ایرفرانس اعتصاب کنند.

مسئولان شرکت هواپیمایی ایرفرانس گفته اند افزایش حقوق و دستمزدهای کارکنان این شرکت طرح های آن را برای رشد و توسعه با خطر مواجه خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا