گوناگون

حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان به یمن ۱۲ تن از جمله هفت کودک را کشت

پزشکان و شاهدان عینی می‌گویند که در جریان حمله جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به منطقه‌ای در حومه شهر حدیده، ۱۲ غیرنظامی یمنی از جمله هفت کودک کشته شدند…

به گزارش رادیو فرانسه، شاهدان عینی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که جنگنده‌های ائتلاف روز دوشنبه ۱۳ فروردین یک اردوگاه آوارگان در منطقه الحلی را هدف قرار دادند و عمده کشته‌شدگان اعضای یک خانواده بودند.

یک سخنگوی ائتلاف به رویترز گفت: «ما این گزارش را بسیار جدی می گیریم و به طور کامل بررسی خواهیم کرد، چراکه تمام گزارش ها درباره این حمله از یک منبع است و ما نیازمند بررسی مستقل این اتفاق هستیم، که در حال انجام است».

حدیده در ساحل دریای سرخ، بزرگترین بندر یمن به شمار می‌رود که عمده کمک‌های غذایی و دارویی برای مردم یمن از طریق این بندر وارد می‌شود.

روز ۱۱ فرودین نیز آتش‌سوزی بزرگی بندر حُدِیده که در اختیار شبه‌نظامیان حوثی است را در بر گرفت و انبارهای کمک‌های امدادی و غذایی به جنگ‌زدگانِ یمن را از بین برد.

جنگ داخلی یمن از سال ۲۰۱۵ میلادی بین نیروهای هوادار عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن و شورشیان حوثی آغاز شد و سپس حملات عربستان سعودی و متحدانش از جمله امارات عربی متحده به این کشور را در پی داشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا