زحمتکشان

اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به بازداشت همکارانشان

مبارزۀ کارگران نیشکر هفت تپه پس از ماه ها فشار و سرکوبگری های دستگاه های امنیتی رژیم ولایت فقیه و بی اعتنایی کارفرمایان به خواست های کارگران همچنان ادامه دارد. کارگران بخشهای مختلف شرکت نیشکر هفت تپه امروز چهار شنبه ۱۵فروردین ۹۷، دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند. کارگران معترض گفتند تا همکارانشان آزاد نشوند و اخراجی های اعلام  شده لغو نشود دست به ادامه تولید نخواهند زد…
خاطرنشان می‌شود کارگران نیشکر هفت تپه در روز پنجشنبه ۹فروردین‌ماه مقابل فرمانداری در اعتراض به  عدم پاسخگویی مسئولان امر در کارخانه و شانه خالی کردن از زیر بار رفتن تعهدات و وعده‌های داده شده تجمع کرده بودند. این تجمع مورد حمله مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی قرار گرفت و تعدادی از کارگران دستگیر شدند. تعدادی دیگر نیز توسط دادستان رژیم در شوش احضار شدند.

روز یکشنبه ۱۲فروردین قرار شده بود بعد از راه‌اندازی تولید ظرف ۴۸ساعت کارگران زندانی را آزاد کنند.

اما پس از گذشت چندین روز طبق معمول وعده‌ها در حد حرف باقی ماند و در روز گذشته (سه‌شنبه ۱۴فروردین) لیست بلند بالایی از کارگران را جهت اخراج و ممانعت از ورود آنان به شرکت نیشکر هفتتپه تحویل  مزدوران حراست داده‌اند.

کارگران زندانی بعد از دادگاهی شدن روانه زندان شدند و عنوان شد که آنها شاکی خصوصی دارند و مدیریت شرکت بابت حمله کارگران به کوی ایلامی‌ها از کارگران شاکی شده است و تهمت دزدی و تخریب اموالشان را به آنان زده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا