گوناگون

دلار در مرز ۶۰۰۰ تومان

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ شروع طوفانی دلار در دو روز گذشته موجب شده تا تعادل بازار ارز بهم بخورد؛ تغییرات لحظه ای قیمت دلار باعث دپوی دلار از سوی دلال ها و البته صرافی ها شده است…

از ساعتی قبل تنها نرخ ۴۹۵۰ تومانی برای فروش عمده دلار اعلام شد. نرخ امروز فروش دلار دولتی به صرافی ها نسبت به روز گذشته رشد چشم گیری داشته است.

مهم ترین رویداد امروز هم ضعف ارزش پول ملی و تقویب عجیب و غریب دلار است؛ دلار از صبح تا امروز رکوردهای بالایی را به ثبت رساند و در تازه ترین گزارش ها، رکورد ۵۸۰۰ تومان را در برخی صرافی ها زده است.

فعالان بازار می گویند: صرافی ها اصلا فروش دلار ندارند اما تعداد محدودی که فروشنده هستند،‌دلار را با قیمت های ۵۸۰۰ تومان به متقاضیان می فروشند.

دلار ۵۸۰۰ تومانی درحالی در اقتصاد ایران نمایان شد که در زمانی که دلار ۴۸۰۰ تومان شده بود، رئیس جمهور این قیمت را رد کرده و به مردم اطمینان داده بود که خیالشان بابت دلار راحت باشد.

سیف قبلاً گفته بود نوسانات بازار ارز تا بهمن و اسفند خاتمه می یابد؛ وی در هفته های اخر سال ۹۶ از برقراری آرامش در بازار ارز خبر داده بود.

رئیس کل بانک مرکزی در بهمن ماه و همزمان با سیر جدید گرانی دلار به مردم توصیه کرد وارد بازار ارز نشوند چراکه دلار در روزهای آینده ارزان می‌شود.

در پی افزایش نرخ دلار به بیش از ۵۰۰۰ تومان، در روزهای گذشته، رئیس کل بانک مرکزی در کانال تلگرامی خود مطلبی را منتشر و اعلام کرد: “بازار ارز یکی از پیچیده ترین بازارها است و ابعاد عرضه و تقاضا به شدت به عامل انتظارات حساس می‌باشند و همین امر این بازار را به یکی از پویاترین بازارهای دارایی مبدل کرده است.
***

اینجا تهران است، صف خرید دلار

تصویر زیر صف خرید دلار ۵۵۰۰ تومانی درجلوی یکی از صرافی های تهران امروز ۱۹ فروردین را نشان می‌دهد.

سرویس عکس و فیلم فردا: تصویر زیر صف خرید دلار ۵۵۰۰ تومانی درجلوی یکی از صرافی های تهران امروز ۱۹ فروردین را نشان می‌دهد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا