گوناگون

گورکن گور مار

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، با انتشار توئیتی اعلام کرد که مراکز انفورماتیک و اطلاعاتی رژیم اسلامی ایران، از سوی منبع یا منابع ناشناس و نامشخصی، مورد هجوم گسترده و همه‌جانبه‌ای قرار گرفته‌اند…
هجوم سایبری به جمهوری اسلامی، مراکز اطلاعاتی این رژیم را فلج کرد آذری جهرمی مدعی شد که “مرکز ماهر” این حملات را کنترل کرده و به گفته او هکرها با نشان دادن پرچم آمریکا در صفحه مونیتور شعار “در انتخابات ما دخالت نکنید” را منتشر کرده‌اند.

بنابر گزارشات موثق منابع آگاه، این حمله سایبری نیمه‌شب شنبه عیان شد و با هجوم به بعضی از مراکز داده ایران، فعالیت بسیاری از سایت‌های ایرانی را متوقف کرد و این اختلال‌ها تا صبح شنبه هم ادامه داشت.

در همین رابطه رئیس پلیس فتا نیز طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری حکومتی تسنیم اظهار داشت که این اختلال صرفا قطعی و کندی اینترنت را در پی داشته و هیچگونه دسترسی غیرمجاز یا نشت اطلاعات رخ نداده ‌است. این خبرگزاری متذکر می‌سود که یک ضعف امنیتی در سرورهای شرکت سیسکو دلیل این حمله بوده است.

برخلاف اظهارات مقامات ارشد امنیتی و حکومتی ایران، آگاهان و کارشناسان آی تی و حمات سایبری بر این باورند کسانی که توانایی کنترل و هدایت چنین حجمی از حملات سایبری به نقاط مختلف اطلاعاتی و انفورماتیک جمهوری اسلامی را داشته‌اند بی‌شک تنها از کار انداختن چند ساعته سیستم اینترنتی ایران را نداشته‌اند بلکه با هدف به دست آوردن اطلاعات محرمانه دستی به این اقدام زده و حتما با این سطح توانایی در اجرائی اهداف خود موفق عمل کرده‌اند.

قابل ذکر است که در سال ۱۳۹۱ به سیستم اصلی مخابرات و اینترنت وزارت نفت و شرکت نفت جمهوری اسلامی نیز حمله شده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا