گوناگون

اصفهان؛ از مرداد ماه آب برای خوردن ندارند

نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: پنج میلیون نفر از مرداد ماه آب خوردن در اصفهان ندارند، ۴۲۰ میلیون مترمکعب آب شرب نیاز است اما در حال حاضر تنها ۱۰۰ میلیون آب پشت سدها موجود است…

آب معدنی

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: در تاریخ ۲۲ بهمن سال گذشته بنده نکته‌ای را در مورد آب آشامیدنی اصفهان مطرح کردم و اداره مجلس که با شما بود، گفتید تا وزیر کشور جلسه ستاد بحران کشور را برای این موضوع تشکیل دهد. همچنین در تاریخ ۲۹ بهمن سال گذشته پیشنهاد شد تا کمیسیون امنیت ملی و انرژی سفری را به استان برای رسیدگی به وضعیت بحرانی ایجاد شده داشته باشد اما علیرغم این تذکرات در این خصوص اقدامی انجام نشده است و فقط رییس مجلس جلسه‌ای را با تشکیل دادند.

وی در ادامه گفت: پنج میلیون نفر از مرداد ماه به بعد آب خوردن در اصفهان ندارند یعنی ۴۲۰ میلیون متر مکعب آب شرب که نیاز است در حال حاضر تنها ۱۰۰ میلیون پشت سدها وجود دارد و اگر ۲۰۰ میلیون هم نذورات آسمانی باشد ۱۲۰ میلیون کم خواهد آمد و از این بابت جای نگرانی وجود دارد و تنها راه برون‌رفت از این مشکل این است که حدود ۲۵۰ میلیون آبی که برای غیرشرب در طول زاینده‌رود برداشت می‌شود متوقف شود.

نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: امروز پنج میلیون نفر تشنه هستند. امروز از شهرهای مختلف تماس گرفتند و گفتند که آب چاه‌ها که کیفیت مناسبی را ندارند بر روی شبکه قرار دارند البته استاندار محترم اقدامات خوبی انجام داده است ولی با پنج میلیون نفر تشنه چه کاری می‌توان انجام داد. وضعیت اضطراری است، خواهشا دستور دهید که آقای رییس‌جمهور جلسه‌ای را به فوریت تشکیل دهند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا