گوناگون

وعده سرخرمن؛ نرخ ارز یکسان می شود

بسته شدن راه پس و پیش دولت از این سیاست شکست خورده، بانک‌مرکزی، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد در خصوص مسائل ارزی کشور، امروز دوشنبه جلسه ای برگزار کرده و پیش بینی بستهٔ ارزی‌ای جدیدی را  ارائه داده است. البته قبلا نیز  از این اقدام های بی پشتوانه  در مورد مسئله  ارز ارائه داده شده است. اما نتیجه عمل چیز دیگری است. این اقدام درحالی مطرح می گردد که دولت در سال  های اخیر تمام فشارها را وارد آورد تا بانک‌ها نسبت به کاهش سود بانکی اقدام کنند. به‌نظر می‌رسد دولت در عقب‌گردی کامل سعی دارد نقدینگی مردم را دوباره به سوی بانک‌ها هدایت کند تا از فشار افزایش قیمت ارز بر خود بکاهد. افزایش دوبارهٔ بهای ارزهای خارجی به‌روشنی نشان می دهدکه پس از پنج سال از شروع به‌کار دولت روحانی، این دولت برنامهٔ اقتصادی مشخصی ندارد. …
ولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی بعد از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران گفت:

* جلسه خوبی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد در خصوص مسائل ارزی کشور برگزار شد و نقطه نظرات نمایندگان مجلس شنیده شد.

* تفاهم اصولی در خصوص مسائل ارزی وجود دارد و جزئیات در این رابطه باید در جلسه‌های آینده مطرح و تکمیل شود؛ فکر می‌کنم تفاهم کلی می‌تواند در این زمینه انجام شود تا وضعیت به وضعیت با ثبات بازگردد.

* کلیات طرح مجلس در خصوص یکسان سازی نرخ ارز از سوی بانک مرکزی مورد قبول است.

* پیش بینی می‌شود قیمت ارز در روزهای آینده متعادل شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا