گوناگون

یورش اف‌بی‌آی به دفتر وکیل شخصی ترامپ

پلیس فدرال آمریکا دفتر و خانه وکیل ترامپ را در راستای پیگیری پرداخت حق السکوت به یک هنرپیشه پورنو تجسس کرد. اقدامی که خشم رئیس جمهور را برانگیخت.

بامداد سه‌شنبه (۱۰ آوریل/۲۱ فروردین) ماموران اف‌بی‌آی دفتر و خانه مایکل کوهن، وکیل شخصی دونالد ترامپ را تجسس کردند. حکم قضایی تفحص به این دلیل صادر شده که مبادا مایکل کوهن مدارک مربوط به پرداخت حق‌السکوت به یک هنرپیشه فیلم‌های پورنو را نابود کند.
به گزارش نیویورک تایمز، ماموران پلیس فدرال آمریکا، ایمیل‌ها، برگه‌های مالیاتی و اوراق مربوط به کسب و کار را از دفتر مایکل کوهن برداشته‌اند. استفن ریان، نماینده حقوقی کوهن گفته که اف‌بی‌آی، برخی فایل‌های مربوط به گفت‌وگوهای محرمانه با موکلان این دفتر وکالت را نیز ضبط کرده است.

وکیل ترامپ از چند هفته پیش تا کنون تحت فشار افکار عمومی قرار دارد. او مدعی شده که از جیب خودش به استورمی دانیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورنو ۱۳۰هزار دلار پرداخته و ترامپ و تیم‌اش از ماوقع خبر نداشته‌اند. قرار است تجسس از دفتر وکالت و خانه مایکل کوهن، منشا این مبلغ را روشن سازد.

از قرار معلوم، خانم دانیلز که نام اصلی‌اش استفانی کلیفورد است، در سال ۲۰۰۶ با ترامپ رابطه جنسی داشته اما در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، برای سکوت در این زمینه، مبلغ یاد شده را دریافت کرده است.

وکیل مایکل کوهن گفته که تجسس‌های کنونی با همکاری رابرت مولر انجام می‌گیرد. مولر به عنوان رئیس سابق اف‌بی‌آی، سرگرم بررسی مناسبات ماموران روسی و تیم ترامپ در تبلیغات انتخاباتی ۲۰۱۶ است. او در عین حال باید تحقیق کند که آیا ترامپ مانع کار دستگاه قضایی در این مورد شده یا خیر.

دونالد ترامپ از تفحص دفتر و خانه وکیل‌اش خشمگین شده و به خبرنگاران گفته که این اقدامی مفتضحانه است. به تاکید او تحقیقات مولر مبتنی بر “موهومات” و حمله‌‌ به “آمریکا و ارزش‌های ما” است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا