گوناگون

نوبخت: ارز رسمی کشور یورو می‌شود

به گزارش خبر آنلاین: رییس سازمان برنامه و بودجه گفت:« آنچه در بازار ارز اتفاق افتاد، قابل دفاع نیست،اما نباید اتفاقات بازار ارز را با کل شاخص ها معادل کنیم.»

محمدباقر نوبخت در نشست خبری نوبخت امروز با خبرنگاران با اشاره به وضعیت بازار ارز،خطاب به رسانه ها  اظهار داشت: درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم . اجازه نداریم‌ به هجوم‌غیرمتعارف‌ پاسخ‌دهیم و خزانه‌را خالی‌کنیم. من از شما  رسانه ها خواهش می کنم به عنوان افراد مطلع، به مردم بگویید که درست است که بازار ارز بازار موثری است، اما به نابه‌سامانی کل اقتصاد ارتباط ندهیم.

وی افزود: البته به این معنا نیست که وضع اقتصاد خوب است و مردم در رفاه هستند، اما باید ببینیم که مسیر اقتصاد رو به بهبود است. آنچه در بازار ارز اتفاق افتاد، قابل دفاع نیست. اما نباید اتفاقات بازار ارز را با کل شاخص ها معادل کنیم. ما درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم و دشمنان دنبال این هستند که اقتصادمان را دچار مشکل کنند. ما که نباید با مارش آنها پا بکوبیم. ما باید واقعیت ها را بگوییم، اما مسایلی که گفته می شود، غیر از این است.

***
حذف دلار از تبادلات نفتی

به گزارش ایلنا؛ این گزارش می‌افزاید: تقریبا از دوماه پیش در پی تهدید آمریکا برای تحریم مجدد ایران، این کشور تصمیم به کاهش استفاده از دلار در واردات خود گرفته است. بطوریکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران در آخرین بخشنامه خود، دستور حذف دلار از واردات را صادر کرد.

همچنین براساس توافق دوجانبه بانک‌های مرکزی ایران و ترکیه استفاده از پول‌های ملی دو کشور از سال پیش شروع شده است و در حال حاضر روسیه در حال مذاکره با تهران برای کاربست پول های ملی است هرچند تردیدهایی در زمینه وجود دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا