گوناگون

آماده باش ارتش آمریکا برای حمله به خاک سوریه

پنتاگون آماده حمله به خاک سوریه هست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از توییتر روزنامه نگار روزنامه دیجیتال i24News دیوید شوستر با اشاره به منابع آگاه در پنتاگون: “نیروهای ارتش آمریکا آماده حمله به خاک سوریه هستند”.


وی در ادامه نوشت: “تمام واحدهای رزمی مورد نیاز (کشتی ها، هواپیما و موشک های کروز) در موقعیت های خود در حالت آماده باش قرار دارند و آماده حمله به سوریه هستند. او می گوید: “ما منتظر پیام رئیس جمهور ترامپ در هر لحظه است.”

در ۱۰ آوریل گزارش شد که ناوشکن دونالد کوک، که مجهز به ۶۰ موشک توماواک است، به فاصله ۱۰۰ کیلومتری از شهر تارتوس سوریه رسید. از سوی دیگر هواپیماهای بدون سرنشین هسته ای آمریکا و دوازده کشتی جنگی به سواحل سوریه حرکت می کند.

شایان ذکر است، برخی منابع می گویند که روز شنبه علیه شورشیان مخالف اسد در دوما در منطقه غوطه نزدیک دمشق از گاز اعصاب استفاده شده است، دست کم ۴۸ نفر در این حادثه کشته شده اند.
فشارهای جهانی برای حمله به سوریه افزایش یافته است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روسیه را به آماده شدن برای رهگیری و سرنگونی موشک های آمریکایی در آسمان سوریه فرا خواند.

به گزارش اسپوتنیک ، ترامپ در توییتر نوشت:” روسیه سوگند می خورد هر موشکی را بر فراز سوریه سرنگون کند. بگذار آماده شود چون این موشک ها شلیک خواهند شد. شما نباید با حیوانات قاتل اتباع خود با گاز با گاز همکاری کرده و از این کار لذت ببرید”.
امروز سفیر روسیه در لبنان اعلام کرد مسکو حق حمله به مراکز شلیک و سرنگونی موشک ها در صورت توسل به زور آمریکا علیه سوریه را برای خود محفوظ نگاه می دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا