گوناگون

کشاورزان اعتراض دارند، منتظر اجازه امام جمعه نیستند !

ائمه جمعه از تکرار بولتن‌های امنیتی در تریبون‌های نماز جمعه خسته نمی‌شوند، از روی بولتن‌ها خطبه می‌خوانند، مردم را تهدید می‌کنند، همه را دشمن می‌بینند و از دل هر اعتراضی فتنه‌ای بیرون می‌کشند و به جای رسیدگی به شکایات مردم و شنیدن مطالبات آنان و رسیدگی به آن سعی می‌کنند باقی مانده مردم را نیز فتنه گر…

امام جمعه اصفهان به اعتراض کشاورزان در این شهر نسبت به مشکلاتی که گریبانشان را گرفته واکنش نشان داده و گفت: “دیگر به کشاورزان حق نمی‌دهم. تجمعات پی در پی و شعارها نشان می‌دهد که آنان مغرض و به دنبال فتنه و آشوب هستند.”

گویا کشاورزان منتظر اجازه امام جامعه اصفهان بوده و حال که به آنان اجازه و حق نمی دهد آنان اعتراضات خود را تمام کرده و مشکلات خود را فراموش خواهند کرد.

مدتی است که کشاورزان اصفهانی در اعتراض به پرداخت نشدن حق آبه و مشکلات ناشی از کمبود آب برای زراعت انجام شده دست به اعتراضات گسترده در اصفهان زده‌اند. شهر اصفهان از چند هفته پیش از آغاز سال جدید، صحنه دور جدیدی از اعتراض کشاورزان شرق اصفهان در ارتباط با مشکلات آبی و نیز عدم دریافت حق‌آبه بوده است. نقطه اوج این اعتراض‌ها، حرکت اعتراضی نمادین کشاورزان در پشت کردن به خطیب جمعه اصفهان در آخرین نمازجمعه سال ۹۶ بود.

کشاورزان اصفهانی با حضور در نماز جمعه این شهر با پشت کردن به خطیب جمعه اعتراض خود را بیان کردند، اعتراضی که با این شعار همراه بود: “پشت به دشمن، رو به میهن.”

امروز نیز آنان شعار میدادند “دشمن ما همین‌جاست، الکی میگن آمریکاست.”

بازهم چون همیشه صدای اعتراض مردم شنیده نمی شود، تا دیروز اگر فعال سیاسی، حقوق بشر، روزنامه نگار، فعال مدنی، فعال صنفی و کارگری راهی زندان می‌شدند امروز نوبت به کشاورزان است تا دشمن و فتنه گر خوانده شده و بازداشت شوند.

به گزارش کلمه، ائمه جمعه از تکرار بولتن‌های امنیتی در تریبون‌های نماز جمعه خسته نمی‌شوند، از روی بولتن‌ها خطبه می‌خوانند، مردم را تهدید می‌کنند، همه را دشمن می‌بینند و از دل هر اعتراضی فتنه‌ای بیرون می‌کشند و به جای رسیدگی به شکایات مردم و شنیدن مطالبات آنان و رسیدگی به آن سعی می‌کنند باقی مانده مردم را نیز فتنه گر کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا