ورزشی

الهه احمدی: به اندازه حریفانمان ساچمه و فشنگ نداریم

تیرانداز المپیکی ایران گفت: جمع همه عوامل است که کمک می‌کند شرایط بهتر شود، در حال حاضر مهم این است که ماکسیموویچ شرایط تیم ملی را پذیرفته است و می خواهد با همین شرایط در کنار ما ادامه دهد.

الهه احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آغاز اردوهای خود در تیم‌ ‌ملی تیراندازی، اظهار کرد: تمریناتم را شروع کردم. از ششم فروردین ماه به اردوی تیم‌ ‌ملی آمدم. قرار است این اردوها به صورت پیوسته برگزار شود. سال سختی را پیش رو داریم، مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی جاکارتا را پیش رو خواهیم داشت.

او در مورد حضور مربی صربستانی تیم‌ ‌ملی تیراندازی، گفت‌: این مربی صربستانی امروز (چهارشنبه) به تمرین تیم‌ ‌ملی آمد و مراسم معارفه برگزار شد. البته این مربی اکثر ملی‌پوشان را به سبب حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی می شناخت. در حد معمول خود را معرفی کردیم و تمرینات ما را از نزدیک شاهد بود. قرار است که برنامه و نظر خود را اعلام کند.

تیرانداز المپیکی ایران در ادامه خاطر نشان کرد: برای بهتر شدن شرایط اردوها، تنها یک عامل تاثیرگذار نیست، جمع همه عوامل است که کمک می‌کند شرایط بهتر شود. این مربی صربستانی یکی از بهترین مربیان دنیا است. قهرمانی المپیک را در کارنامه خود دارد و همچنین بارها در رقابت‌های جهانی قهرمان شده است. دختر او نیز که شاگردش بوده است، نایب قهرمان المپیک است.

دارنده مدال برنز ۱۰ متر تفنگ تیمی افزود: مهم این است که در حال حاضر ماکسیموویچ شرایط ما را درک کرده است و می‌خواهد با همین شرایط در کنار ما ادامه‌ دهد. شرایط کشور ما از نظر مالی و موقعیتی، متفاوت و خاص است. یکسری عوامل هست که اکثر کشورها ندارند و راحت نمی توان در آن کار کرد، ولی می شود کار کرد و ماکسیموویچ قبول کرده است که در کنار ما باشد.

احمدی در ادامه‌ بیان‌ کرد: حضور ماکسیموویچ، خواست ورزشکاران و سایر عوامل در کنار هم می تواند باعث موفقیت شود. هر ورزشکاری هدف یا خواست متفاوتی دارد. هدف من این است که به مدال المپیک برسم. راه سختی پیش رو دارم، فراز و نشیب زیادی خواهم داشت و باید با پذیرفتن همه سختی‌ها و حواشی‌ که هست در کنار مربیان کار کنم تا به هدفم برسم.

دارنده مدال نقره و برنز تفنگ بادی بازی‌های آسیایی در مورد مشکلات و کمبودهای فشنگ و ساچمه در اردوهای تیم‌ ‌ملی، پاسخ داد: مشکلات که نمی توان گفت قطعا حل شده است اما چیزی که مهم است این است که همه از رییس فدراسیون تا ورزشکار برای رفع مشکلات تلاش می‌کنند. همه ما باید بپذیریم و بدانیم که برای رفع مشکلات فشنگ و ساچمه تلاش می‌شود. شرایط کشور ما سخت است و باید مشکلات را به طرق مختلف دور بزنیم یا حل کنیم. اصلا نمی‌توان گفت‌ که کسی کاری انجام نمی‌دهد. ما در حال‌ حاضر با فشنگ تمرین می‌کنیم. مقداری فشنگ و ساچمه از اردوی آلمان آورده شده بود و اگر ساچمه و فشنگ نبود، نمی توانستیم تمرین کنیم، خدا را شکر تمرینات خود را داریم و امیدوارم که شرایط روز به روز بهتر هم شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعداد فشنگ و ساچمه به مقدار کافی در اختیار ملی‌پوشان قرار دارد یا خیر؟ گفت‌: به آن اندازه‌ای که حریفان ما ساچمه و فشنگ در اختیار دارند، نداریم، اما این مشکل از سال‌های خیلی قبل و بعد از المپیک لندن وجود دارد و همچنان به قوت خود باقی است. البته در حال‌ حاضر شرایط خیلی بهتر شده است و تمریناتمان خیلی خوب پیش می‌رود.

احمدی در مورد حضورش در جام جهانی کره جنوبی، گفت‌: این سومین دوره مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۱۸ است، اما برای ما اولین رقابت است و از این جهت برای ما بسیار مهم است. در دو مسابقات قبل این سال میلادی در مکزیک و سیدنی رکوردهای بسیار بالایی ثبت شد و این نشان می‌دهد که حریفان ما بسیار تمرین کرده‌اند و با قدرت هر چه تمام تر پیش می‌روند. ما کمی به سبب حضور در مسابقات نسبت به حریفان عقب هستیم، اما وقت زیادی تا بازی‌های آسیایی داریم و رقابت‌های تدارکاتی برای ما در نظر گرفته شده است.

دارنده مدال برنز ۱۰ متر تفنگ تیمی آسیا ادامه‌ داد: با حضور مربی جدید و استفاده از تجارب او می‌توانیم به آمادگی برسیم و نتیجه‌ خوبی بگیریم. البته کمی قوانین در بازی‌های آسیایی تغییر کرده است و دیگر ماده تیمی حذف شده است، این کمی کار را برای ما سخت می‌کند و ممکن است که دیگر مدال تیمی نداشته باشیم. در اینچئون ما در رشته تیمی یک مدال نقره و در گوانگژو یک مدال نقره و برنز تیمی کسب کردیم، اما در حال‌ حاضر این ماده حذف شده است و ممکن است تعداد مدال‌های ما کم شود. البته به جای آن رشته میکس ‌اضافه شده است و می‌توان روی مدال‌هایش حساب باز کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا