اجتماعی

کوبا: تهاجم آمریکا را به شدت محکوم می کنیم!

دولت انقلابی جمهوری کوبا اعلام کرد که “به شدت حمله ایالات متحده به سوریه را محکوم می کند”. در این بیانیه، تأکید شد که این تهاجم نقض آشکار کنوانسیون شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

در بیانیۀ منتشرشده در گرانما، ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا، اعلام شد که دولت انقلابی کوبا حمله ارتش ایالات متحدۀ آمریکا و برخی از متحدانش به اهداف نظامی و غیرنظامی سوریه در شب ۱۳ آوریل را به شدت محکوم می کند.

در این بیانیه همچنین بر نقض آشکار کنوانسیون شورای امنیت سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی با این تهاجم تأکید شد.

در این بیانیه یادآوری شد که تهاجم ایالات متحده به سوریه بدون ارائۀ هیچ گونه اطلاعاتی که نشانگر به کارگیری سلاح های شیمیایی از سوی دولت سوریه باشد انجام شد. علاوه برآن تاکید شد که این حمله بلافاصله پس از پاسخ سازمان منع تسلیحات شیمیایی (Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons – OPCW  )

به فراخوان سوریه و روسیه مبنی براعزام یک تیم تحقیقاتی به استان دومای سوریه در اسرع وقت انجام شده است.

از سوی کوبا به عنوان یکی از امضا کنندگان کنوانسیون ممنوعیت سلاح های شیمیایی، تأکید شد که در هیچ شرایطی هیچ بازیگری حق استفاده از این سلاح های کشتار جمعی و دیگر سلاح ها را ندارد.

در این بیانیه بر بودن دولت انقلابی کوبا در کنار مردم و دولت سوریه که از این تجاوز وحشیانه به زندگی و دارایی هاشان رنج می برند تأکید شد.

سول خبر 

برگردان: جهان 

http://haber.sol.org.tr/dunya/kuba-abd-saldirisini-guclu-bir-sekilde-kiniyoruz-234982

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا