اخبار

شماری از نمایندگان مجلس خواستار رفع حصر شدند

شماری از نمایندگان مجلس خواستار رفع حصر شدند. به باور آن‌ها، روحانی از شعارهای خود در این زمینه فاصله گرفته و همین موضوع باعث ناامیدی مردم شده است. آن‌ها پایان دادن به “داستان حصر” را اقدامی اعتمادساز دانسته‌اند.

این نخستین باری نیست که موضوع رفع حصر در مجلس و در سطح جامعه مطرح می‌شود. این بار، هم‌صدایی نمایندگان مختلف در این زمینه توجه‌برانگیز شده است.

“اعتمادآنلاین” در گزارشی که روز یکشنبه ۲۶ فروردین (۱۵ آوریل) منتشر کرده، به اظهارات الیاس حضرتی، عضو فراکسیون امید درباره رفع حصر اشاره کرده است.

حضرتی در نامه‌ای که خطاب به حسن روحانی نوشته متذکر شده که مسئولیت “شورای امنیت ملی” برعهده او بوده و از این رو، روحانی باید هر چه سریع‌تر در زمینه رفع حصر اقدام کند.

این عضو فراکسیون امید از همه مسئولان جمهوری اسلامی خواسته است تا در هر سطحی که هستند، در راستای رفع حصر اقدام کنند.

الیاس حضرتی در زمینه رفع حصر به روحانی توصیه کرده که هر چه زودتر، جلسه فوق‌العاده تشکیل دهد و “داستان حصر” را تمام کند. او گفته است: «کار امروز را به فردا نسپارید. فردا خدای نکرده حادثه‌ای پیش می‌آید و شکاف عمیقی بین ملت ایجاد می‌شود که به این آسانی قابل پرشدن نیست.»

مصطفی کواکبیان، نماینده تهران نیز در نطق میان دستور خود از روحانی خواسته است درباره رفع حصر اقدام کند. کواکبیان نیز با اشاره به نقش روحانی در شورای امنیت ملی، موضوع رفع حصر را در شمار وظایف او می‌داند و از او می‌خواهد به وعده خود درباره حصر عمل کند.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت و نایب رئیس فراکسیون مستقلین در مجلس نیز در گفت‌وگوی خود با “اعتمادآنلاین” از سیاست‌های دولت روحانی در زمینه گشایش سیاسی و همچنین رفع حصر انتقاد کرده و عنوان کرده است که چنین عواملی، در ایجاد نارضایتی عمومی موثر بوده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا