گوناگون

برجام؛ نگرانی ظریف پس از دیدار با اروپایی ها

عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی که در نروژ بسر می‌برد، گفته: آمریکا به تعهدات خود در مورد برجام به درستی عمل نکرده و با تعلل‌ها و بدعهدی‌های خود این توافق را در معرض نابودی قرار داده است…

وی گفت: سرنوشت برجام در نتیجه کارشکنی‌های دولت آمریکا در معرض خطر قرار دارد.

همزمان جواد ظریف درباره پیامدهای “بسیار ناخوشایند” خروج از برجام به آمریکا هشدار داد و گفت: حتما اقدامی که جمهوری اسلامی خواهد کرد، برای آمریکایی ها بسیار ناخوشایند خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است در ۱۲ ماه مه تصمیم خود را درباره برجام اعلام کند. ترامپ در ماه ژانویه اعلام کرد که دیگر در برجام نخواهد ماند مگر این که اصلاح شود.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه جمهوری اسلامی خطاب به اروپایی ها گفته: تلاش کنید آمریکا به تعهدات خود تحت برجام عمل کند.

ناامیدی رژیم تهران از اروپایی ها

این در حالیست که روزنامه “العرب” در تحلیلی پیرامون اتفاقات اخیر در منطقه و سرانجام توافق هسته ای نوشت: تحلیلگران موضع جدید فرانسه علیه رژیم تهران را موضعی سخت می دانند که مانور دادن روی آن محال است و برای حکومت ایران حق انتخاب اندکی باقی می گذارد. علاوه بر اینکه این دو کشور، فرانسه و آمریکا، مخالف برنامه های موشکی جمهوری اسلامی نیز هستند.

کارشناسان صحبتهای وزیر خارجه فرانسه را منعکس کننده تغییر روشنی در مزاج اروپایی علیه رژیم ایران می دانند، به این ترتیب، اروپا به شکل واضحی برای ملحق شدن به رئیس جمهور آمریکا در خصوص توافق هسته ای تلاش می کند و تهران احتمالاً در برابر این تغییرات دراماتیک در مواضع برخی دولتها نمی تواند این جریان را متوقف کند.

پس از اظهارات لودریان، دیگر رژیم ایران نمی تواند همان روش قدیمی اش در تکیه به تناقض اروپایی آمریکایی را در پیش بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا