گوناگون

ارز؛ حضور پررنگ دلالان در بازار و تاثیر آن روی قیمتها

دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها…در ارتباط با نوسانات ارزی، باید یادآوری کرد که این وضعیت در طول چهاردههٔ گذشته سابقه داشته است و ما اولین بار نیست که چنین بلبشویی را شاهدیم. تفاوت این بار با دفعه‌های قبل تنها در ابعاد بی‌سابقه آن است. نکته مهم دیگری که در اینجا باید مورد تأکید قرار بگیرد این است که- فارغ از نوع نگرش ما به رژیم حاکم- هیچ نیروی مترقی‌ای نمی‌تواند پیامدهای این نوسان‌ها را مثبت ارزیابی کند. اکثریت عظیم مردم ایران در فقر و تنگدستی گذران می‌کنند و عمده این قشرها حتی با نام ارزهای خارجی آشنایی ندارند. اما همان‌طور که در رسانه‌های داخلی کم‌کم به آن اشاره می‌شود، رشد قیمت‌های اجناس ضروری مردم فشار فزاینده‌ای را متوجه قشرهای آسیب‌پذیر خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، حضور پررنگ دلالان در بازار امروز ارز/ دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها
با توجه به تصویب هیات وزیران مبنی بر استفاده از یورو در مبادلات، خرید و فروش این ارز از دلار پیشی گرفته و در بازار آزاد تا ۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود.

گزارش خیابان فردوسی نشان می دهد، حضور دلالان و تجمع دوباره آنها برای معامله دلار و یورو از نقاط بارز امروز بازار ارز بود.

با اینکه بانک مرکزی سیاست تک نرخی را اعلام کرده، محدودیت وضع شده در مقدار ارز دریافتی و عدم پوشش تقاضا عملا موجب ایجاد ارز دو نرخی در بازار شده است.

با توجه به اینکه نرخ اعلام شده بانک مرکزی ۴۲۰۰تومان برای هر دلار است، قیمت این ارز تا ۵۴۶۰ تومان نیز معامله می‌شود که نسبت به روزهای اخیر تغییر محسوسی نکرده است.

از نکات قابل توجه بازار امروز خیابان فردوسی، تقاضای بازار برای خرید یورو بود.

با توجه به تصویب هیات وزیران مبنی بر استفاده از یورو در مبادلات، خرید و فروش این ارز از دلار پیشی گرفته و در بازار آزاد تا ۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود.

خرید و فروش سکه نیز تحت تاثیر تصمیمات اخیر بوده و به نوعی شاهد اعلام چند نرخ بر تابلوی صرافی‌ها هستیم.

با در نظر گرفتن این موضوع بهای تمام سکه  در محدوده یک میلیون و هشتصد هزار تا یک میلیون و هشتصد و پنجاه هزار خرید و فروش می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا