ویدئو

ویدئویی که آبروی نداشته نظام ولایت را برد

فیلم برخورد وحشیانه مامور زن گشت ارشاد با دختر جوانی در یکی از پارک‌های تهران، به رسانه‌های بین‌المللی هم راه پیدا کرد. (فیلم زیر)…

به گزارش خبرآنلاین، در کنار این که سایت‌ها و روزنامه‌های ایرانی به موضوع برخورد خشن مامور گشت ارشاد با دختر جوان در تهران پرداختند، روزنامه‌ها و سایت‌های خارجی هم این موضوع را بازتاب دادند و با انتشار عکس و فیلم، به وضعیت زنان در ایران اشاره کردند.

گاردین از این اتفاق به عنوان یک موضوع شوک‌برانگیز یاد کرد، سی‌ان‌ان به پربازدید شدن این ویدیو اشاره کرد و الجزیره به خشم در ایران بر اساس این ویدیو تاکید کرد.«دیلی میل»، گزارشی درباره این اتفاق نوشته و با عکس و فیلم‌هایی از این ماجرا، به شرح برخوردها با بی‌حجابی و بدحجابی در ایران پرداخته است.

این سایت با تیتر تند «یک دختر ایرانی به طرز شرم‌آوری به خاطر حجاب کتک می‌خورد»، نوشته است: صحنه عجیب و غریبی در روز روشن در یکی از پارک‌های تهران اتفاق افتاده است که فیلم آن به صورت پنهانی ضبط شده و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. زنی با روسری قرمز، توسط یک مامور اخلاق (گشت ارشاد) مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. او که در حال حرف زدن با ماموران پلیس بوده، از سوی یکی از زنان گشت ارشاد مورد ضرب و شتم واقع می‌شود، روی زمین می‌افتد اما باز هم به کتک زدنش ادامه می‌دهند.

دیلی میل آورده است: دلیل این اتفاق، مغایرت پوشش این دختر جوان با قوانین حاکم در ایران مطرح شده چرا که رعایت حجاب که شامل پوشش موی سر است، بعد از انقلاب اسلامی به یک قانون تبدیل شده است.

این روزنامه نوشت: بعضی از زنان حتی در چند ماه گذشته با برداشتن حجاب در ملاءعام بحث‌هایی را درباره این موضوع باز کرده‌اند با این حال همچنان ممنوعیت‌هایی نسبت به حضور زنان در جامعه وجود دارد. برخورد مامور خشن با این دختر، با واکنش‌های زیادی در ایران مواجه بوده است.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tmCPUOvlI_o

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا