گوناگون

اشراف رئیس دستگاه قضا بر بازداشت غیرخودی‌ها

هیچ کدام از مقامات قضایی تا کنون در خصوص بازداشت مرتضوی در شمال کشور اظهار نظر نکرده و توضیح نداده‌اند طی این مدت کجا بوده و چه می‌کرده است و چرا سخنگوی قوه قضا گفته بود که پیدایش نمی کنیم و توضیح نمی‌دهند. در خصوص پرونده سعید طوسی تاکید فراوان بر حفظ آبروی افراد داشتند، اما رئیس دستگاه قضا وارد جزییات بازداشت یک عضو شورای شهر در مشهد می‌شود و با جزییات میهمانی را تشریح می‌کند چراکه نه آبروی فرد در این جور مواقع اهمیت داشته و نه قوه قضاییه کار مهم‌تر دیگری دارد….

به گزارش کلمه،آملی لاریجانی در حاشیه نشست شورای قضایی خراسان درباره جزئیات دستگیری عضو شورای شهر مشهد سخن گفت. پیش از این سخنگوی دستگاه قضا از بازداشت یکی از اعضای شورای شهر مشهد به دلیل حضور در یک مهمانی خبر داده بود.

در همین رابطه آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه نیز به تشریح جزییات میهمانی پرداخت و مدعی شد: این فرد که به همراه جمعی از زنان و مردان بدپوشش در یک پارتی شبانه در یکی از باغات اطراف مشهد حاضر شده بود دستگیر شده و در این محل انواع بطری‌ها و مشروبات الکلی کشف و ضبط شده و وی فعلاٌ با قرار ضمانت آزاد است، اما به معنای بی‌گناهی او نبوده و نیست و در جلسات دادگاه به تخلفات وی و دیگر کسانی در این پارتی شبانه حاضر بودند رسیدگی شده و طبق قانون با این متخلفان برخورد خواهد شد.

آملی لاریجانی روز به روز جایگاه خود را از سطح رئیس دستگاه قضایی تنزل می‌دهد و چون سخنگوی یک حزب و جریان سیاسی عمل می‌کند. فارغ از اینکه رییس قوه قضاییه نباید وارد بحث‌های اینچنینی شود، آیا یک مقام قضایی مجاز است از جزئیات پرونده‌ای که در حال رسیدگی است و هنوز منجر به صدور حکم نشده سخن بگوید؟

البته این نوع واکنش‌ها و اظهارنظرها اصولا در مقابل غیرخودی‌های قوه قضاییه رخ می‌دهد و هیچ مقام قضایی در خصوص سعید طوسی‌ها، سعید مرتضوی‌ها، احمدی‌نژادها، مداح‌ها، احمدی‌مقدم‌ها، رستمی‌ها و کلا خودی‌ها اینگونه سخن نمی‌گوید.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا