گوناگون

روایت روزنامه «شرق» از عملیات بازداشت سعید مرتضوی

در این گزارش به جزئیات عملیات تعقیب و مراقبت سعید مرتضوی آن‌هم به نقل از شاهدان عینی پرداخته شده که مهمترین این روایات مربوط به زنی است که در همسایگی دادستان سابق تهران زندگی می‌کرده است.

روزنامه «شرق» به نقل از شاهدان عینی به تشریح بازداشت سعید مرتضوی پرداخته و نوشته که مرتضوی پیش از بازداشت٬ حکم را پاره کرده بود.

این روزنامه در شماره روز چهارشنبه (پنجم اردیبهشت) خود به نقل از ساکنان محله‌ای در منطقه «سرخ‌رود» استان مازندران که مرتضوی در یکی از ویلا‌های آن بازداشت شده٬ به جزئیات این عملیات پرداخته است.

یک زن که شاهذ بازداشت مرتضوی بوده گفته ماموران «در را می‌زدند و می‌گفتند: «در را باز کن». کسی حرف نمی‌زد. در می‌زد و می‌گفت: «در را باز کن». بعد دید کسی جواب نمی‌دهد، گفت: «آقا سعید ما می‌دانیم شما تویی، در را باز کن». یک ربع تمام صداش زد. بعد گفت: «آقا سعید اگر در را باز نکنی، ما مجبوریم در را بشکنیم و بیاییم تو». این را که گفتند در را باز کرد. در که باز شد، یک ربعی با هم جروبحث کردند.

این زن افزوده که ماموران می‌گفتند که ما حکم داریم و این‌ها… که [نهایتا] این آقاهه [مرتضوی] حکم را پاره کرد که بعد {مأمور دستگیری} گفت: «برای من حکم پاره می‌کنی؟!». این را که گفت، صدای یک خانمی را شنیدم که گفت: «آقا توروخدا نبریدش.»

به گفته این شاهد عینی «این خانم این چند روز را در خانه بود، اما صدایش درنمی‌آمد. این خانم چند روز توی خانه بود. گفت: «توروخدا {مرتضوی را} نبریدش» که دیگه دست‌وپایش را گرفتند و بردنش. فکر کنم دستش را زنجیر کردند و بردنش.»

وی افزوده که «مرتضوی خیلی سروصدا می‌کرد، ولی چند دقیقه‌ای هم ساکت شد. من احساس کردم که مثلا می‌گوید می‌خواهم به کسی زنگ بزنم یا اینکه داشت زنگ می‌زد، ولی کسی جوابش را نمی‌داد.»

این زن همچنین افزوده در تمام مدتی که مرتضوی در این ویلا ساکن بود٬ رادیو و تلویزیون ایران را گوش نمی‌کرد و مدام اخبار شبکه‌های فارسی زبان خارج کشور را دنبال می‌کرد و حتی ریش و سبیل نداشته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا