گوناگون

سپاه عده‌ای را به اتهام “وابستگی به انگلیس” دستگیر کرده است

رسانه‌های ایران خبر از دستگیری عده‌ای می‌دهند که به ادعای آن‌ها وابسته به انگلیس بوده و با جریان‌های “فتنه” و “انحراف” در تماس بوده‌اند. یکی از افراد دستگیر شده، عباس عدالت، استاد کالج سلطنتی لندن است.

خبرگزاری‌های ایران روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل) از دستگیری “اعضای یک شبکه نفوذی وابسته به انگلیس” خبر دادند.

در گزارش‌های کوتاهی که روز ۶ اردیبهشت توسط خبرگزاری “مهر” و “فارس” منتشر شده است، ادعا شده که اعضای این “شبکه نفوذی” با جریان‌های “فتنه” و “انحراف” در ایران در تماس بوده‌اند.

باید یادآور شد که جمهوری اسلامی معترضان به نتایج انتخابات سال ۸۸ را وابسته به جریان “فتنه” می‌خواند و از هواداران محمود احمدی‌نژاد در زیر مجموعه “انحراف” یاد می‌کند.

“شبکه نفوذی”

خبرگزاری‌های ایران خبر دستگیر عباس عدالت و چند نفر دیگر را به نقل از یک “منبع آگاه و موثق” اعلام کرده‌اند. این در حالی است که در ارتباط با موج جدید دستگیری‌ها نیز، توضیح بیشتری پیرامون این “منبع آگاه و موثق” و اسناد و مدارک مورد ادعا ارائه نشده است.
خبرگزاری مهر درباره دستگیری عباس عدالت، استاد کالج سلطنتی لندن، مدعی شده که او نیز یکی از اعضای این “شبکه نفوذی” بوده و به انتشار خبر دستگیری او توسط بی‌بی‌سی اشاره کرده است.

همان “منبع آگاه و موثق” افزون بر آن به “خبرنگار دفاعی امنیتی فارس” گفته است که عباس عدالت، یکی “از همکاران کالج سلطنتی لندن بوده است که نقش ویژه‌ای در پرورش جاسوسان در پوشش‌های مختلف در راستای پروژه نفوذ” داشته است.

دستگیری عباس عدالت

عباس عدالت یکی از فعالان ضد جنگ بوده که بر اساس اخبار منتشرشده در تهران توسط سپاه پاسداران بازداشت شده است. او فردی دوتابعیتی است و برای انجام پژوهش‌های دانشگاهی به تهران سفر کرده بود.

هادی قائمی، مدیر کمپین حقوق بشر در ایران، درباره دستگیری آقای عدالت و دستگیری احتمالی سایر افراد دوتابعیتی از جمله گفته است: «ایران همچنان به بازداشت خودسرانه افراد دوملیتی بدون ارائه هیچ توضیح و یا شفافیتی ادامه می‌دهد و دسترسی نداشتن آنها به دادرسی عادلانه باعث نگرانی است.»

مدیر کمپین حقوق بشر در ایران دستگاه‌های امنیتی به ویژه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و قوه‌ قضائیه ایران را مسئول حفظ جان این افراد دانسته است.
دویچه وله فارسی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا