گوناگون

وعده‌های توخالی، این بار برای زنان

شماری از زنان سنندج در نشستی که روز شنبه، هشتم اردیبهشت ماه، با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس رژیم اسلامی داشتند از بی‌توجهی رژیم حاکم بر کشور برای سپردن پست‌های مدیریتی به آن‌ها انتقاد کردند.

به گزارش کردستان میدیا،معصومه ابتکار، معاون حسن روحانی، در بیست وچهارم بهمن ماه سال گذشته در یک گردهمایی با حضور مشاورین، شوراها ، تشکل‌های مردمی و احزاب، نخبگان و کارآفرینان از تخصیص ٣٠ درصدپست های مدیریتی به زنان خبر داده‌بود در حالی که هم‌اکنون حضور زنان کورد در سطوح مدیریتی استان سنندج تنها ٢ درصد است که این میزان از میانگین کلی ایران که ۴ درصد است نیز کمتر می‌باشد.

پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس رژیم نیز در این نشست، مشکل را رویکرد مردسالارانه دانست و با اشاره به قوانین حمایتی در مورد زنان گفت: “زن خانه‌دار با تمام کارهایش تحت تسلط مرد است و هرگاه که مرد اراده کند می‌تواند او را از خانه بیرون کند که این نشان از ضعف قانون است. ”

ایجاد مانع از سوی دولت و جلوگیری از مشارکت زنان در پست‌های مدیریتی و همچنین امور کشوری در حالی است که طبق اصل بیست و یکم قانون اساسی رژیم ایران ، ایجاد زمینه‌های مساعد برای رشد شخصیت زن و احیای حقوق مادی و معنوی او از وظایف دولت می‌باشد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا