زحمتکشان

اخراج ٢٢٠ کارگر کارخانه روغن غنچه

در ادامه تعطیلی و ورشکستگی کارگاه‌ها و کارخانه‌های ایران، کارخانه روغن غنچه نیز تعطیل شد.بنابر گزارشات منتشر شده، ٢٢٠ کارگر کارخانه روغن غنچه در استان مازندران به دلیل توقف خط تولید این کارخانه، از کار بیکار شده‌اند.

انوشیروان عرب، رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان میاندرود، اعلام کرد که در ابتدای سال جاری این کارخانه برای کاهش هزینه‌ها اقدام به اخراج ۵۵ نفر از کارگران خود کرد که این تصمیم با تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری میاندرود در روزهای ١۵ و ١٩ فروردین ماه سال جاری همراه بود.

اخراج ٢٢٠ کارگر در حالی روی داده ‌است که تمامی آنها حقوق چند ماه و همچنین حق بیمه خود را از کارفرمایان کارخانه طلبکارند و هنوز نیز حقوق کارگران اخراج شده در ابتدای سال جاری از سوی این کارخانه پرداخت نشده ‌است.

به گفته کارگران اخراجی دلیل توقف خط تولید، نوسانات قیمت ارز در تامین مواد اولیه بوده‌است.

شرکت کشت و صنعت شمال که با نام تجاری غنچه مشغول به کار بود ، در سال ٩٠ با بحران مالی شدید روبه‌رو شد که منجر به اخراج ٧٠٠ کارگر این کارخانه شد. مدتی بعد این کارخانه فعالیت خود را با ٢٢٠ کارگر آغاز نمود که این بار بحران ایجاد شده منجر به اخراج آن‌ها و توقف مجدد خط تولید کارخانه شد.

بر اساس آمار وزارت صنعت و معدن ، فقط در سال ٩۴ نزدیک به ٧ هزار کارخانه کوچک و بزرگ در ایران تعطیل شده‌اند که در نهایت موجب افزایش بحران‌های اقتصادی و آمار بیکاری شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا