گوناگون

«مأمور زن گشت ارشاد لوح تقدیر گرفته است»

فرمانده ناجا دو روز پس از انتشار ویدئوی ضرب‌وشتم یک دختر جوان توسط یک مأمور زن گشت ارشاد، از این مأمور تقدیر کرده است. یک نماینده مجلس پیش‌تر گفته بود که “مأمور خاطی در وضعیت انتظار خدمت قرار گرفته است”.

علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دوشنبه (۱۰ اردیبهشت / ۳۰ آوریل) با انتشار پیامی در شبکه توئیتر نوشت: «در جلسه کمیسیون امنیت ملی با فرماندهان ناجا، در پاسخ به علت تاخیر ناجا در اطلاع‌رسانی در خصوص حوادث مختلف، سردار اشتری اعلام کردند دو روز بعد از حادثه درگیری خانمی در پارک، مامور ناجا در محل فرماندهی کل مورد تشویق قرار گرفته و لوح تقدیر از ایشان دریافت کرد.»

حادثه درگیری در پارک، ماجرای ضرب‌وشتم یک دختر جوان توسط یک مأمور زن گشت ارشاد در یکی از پارک‌های تهران بود که بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی داشت.

انتشار ویدئوی این ضرب‌وشتم که توسط یکی از همراهان این دختر جوان ضبط شده بود با واکنش بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی همراه شد. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی، خواستار پیگیری این موضوع در اسرع وقت شد.

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در محکوم کردن برخورد مأمور ارشاد در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «دایره عمل یک مامور حتی در صورت اهانت به وی تا کجاست؟ به شدت این برخورد را محکوم و پیگیری می‌کنم. این رفتارهای خشن و غیردینی در شأن هیچ انسانی نیست.»
طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون امید مجلس، هم اعلام کرد نیروی انتظامی در پاسخ پرسش او درباره موضوع ضرب ‌و شتم دختر جوان در پارک گفته‌است: «مأمور خاطی در وضعیت انتظار خدمت قرار گرفته است.»

در مقابل صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، در جلسه مسئولان عالی قضایی نسبت به برخورد ‌مسئولان سیاسی و انتظامی به این موضوع واکنش نشان داد و از “برخی عقب‌نشینی‌ها” در این زمینه ابراز تعجب کرد. او گفت: «نیروی انتظامی موظف است اقتدار خود را در هر حال حفظ کند و من از برخی عقب‌نشینی‌ها تعجب می‌کنم.»

حسن رحیمی، رئیس پلیس تهران، دوشنبه ۱۰ اردیبهشت با تکذیب خبر تعلیق مامور زن گشت ارشاد، اعلام کرد: «بررسی‌های تکمیلی نشان داده این مامور هیچ قصوری نداشته است و با اقتدار از ماموران گشت ارشاد دفاع می‌کنند.»

او توضیح نداد که این”بررسی‌های تکمیلی” قبل از تشویق مأمور زن گشت ارشاد و اهدای لوح تقدیر به او صورت گرفته یا بعد از آن.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا