گوناگون

کشاورزان سلطان آباد رامهرمز جاده رامهرمز را بستند

حرکت های اعتراضی کشاورزان اصفهان در هفته های اخیر و به دنبال آن اعتراض گندمکاران در خوزستان، در اعتراض به سیاست های ضدمردمی رژیم ولایت فقیه نوید بخش رشد جنبش های اعتراضی در روستاهای کشور است. حرکت های اعتراضی که در دهه های اخیر کمتر نمود روشنی داشته است. باید ضمن حمایت از حرکت های اعتراضی بر این حقیقت تأکید کرد که تنها با طرد رژیم ولایت فقیه و استقرار دولتی ملی و دموکراتیک، می‌توان به حل معضل کشاورزان میهن پرداخت. تجربه چهار دهه گذشته نشانه روشنی از بی حاصل بودن هرگونه امیدی به حاکمیت کنونی برای بهبود بشدت وخیم روستاهای کشور است…


اعتراض گندمکاران در خوزستان
– جمعی از کشاورزان گندمکار در رامهرمز ضمن اعتراض به شیوه تحویل محصول در روند خرید تضمینی از سوی جهاد کشاورزی این شهرستان، خواستار اصلاح ساز و کار تحویل محصول شان شدند.

– جمعی از این کشاورزان در سلطان آباد رامهرمز صبح دوشنبه با بستن جاده رامهرمز _بهبهان برای چند ساعت ، اعتراض خود را بیان کردند.

–  فرماندار رامهرمز دراین زمینه به ایرنا گفت: این کشاورزان با تخلیه بار گندم خود در سیلوها با شرایط موجود مخالفند و به دلیل فاصله سیلوهای درنظر گرفته شده برای تحویل محصول شان ، خواستار تخلیه بار خود در مراکز روباز هستند.

–  عبدالرضا احسانی نیا دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تعاون روستایی به دلیل بارندگی های اخیر و با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران در روزهای آینده، تحویل گندم در مراکز روباز را ممنوع کرده تا به گندم ها آسیب وارد نشود و کشاورزان باید بار خود را در سیلوها تخلیه کنند.

–  فرماندار رامهرمز بیان کرد: به دلیل فاصله سیلوها از شهر و ترانزیتی بودن جاده ،کشاورزان با طی مسافت برای رسیدن به سیلوها مشکل دارند و تمایلی به تخلیه بار خود در سیلوها ندارند. 

فیلم/ کشاورزان جاده رامهرمز _بهبهان را بستند
روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۷ کشاورزان سلطان آباد رامهرمز، در اعتراض به عدم خرید گندم توسط سیلوها جاده رامهرمز _بهبهان را بستند

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا