زنان

اختصاص بودجه‌های میلیاردی به طرح‌های مذهبی درکشور، ادامه دارد

اختصاص بودجه‌های میلیاردی از سوی شهرداری تهران به بهانه فرهنگ سازی فعالیت‌های ارزشی و بصیرت افزایی و در راستای مغزشویی جوانان همچنان ادامه دارد…
بنابر گزارش رسانه‌های داخلی ایران، در بودجه سال ٩٧ شهرداری تهران، علاوه بر بودجه کمک به هیئت‌های مذهبی، ردیف بودجه‌ای با بیش از ٢٢ میلیارد تومان را با عنوان “فرهنگ سازی فعالیت‌های ارزشی و بصیرت افزایی” اختصاص داده شده که هرچه به سمت محله‌ها و مناطق شمال شهر تهران نزدیک‌تر شویم، این بودجه افزایش می‌یابد.

بصیرت افزایی، واژه‌ای است که علی خامنه‌ای پس از اعتراضات ١٣٨٨ به کار برد و از نهاد‌های مذهبی و بسیج خواست که در این حوزه اقدامات جدی انجام دهند.

طبق این گزارش، شهرداری تهران برای سازمان بسیج ١٣ میلیارد ونیم، برای طرح “عطر سیب”، ۴ میلیارد و٣۶٠ میلیون تومان، برای هیئت‌های مذهبی بن سالانه ٨ میلیارد تومانی ، برای ساخت سونا و جکوزی امام زاده قاضی صابر١٢٠ میلیارد تومان، برای نکوداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی، ١۶ میلیون تومان ، برای ترویج امور دینی، فرهنگ قرآن و معارف اسلامی، ٢ میلیارد تومان و برای برگزاری اردوی راهیان نور ٣ میلیارد تومان را در بودجه ٩٧ اختصاص داده‌است.

موضوع تخصیص بودجه نهادهای مذهبی از سوی رژیم در سال گذشته نیز اعتراضاتی را به دنبال داشت. پروژه‌های گوناگون رژیم در راستای مغزشویی و تربیت انسان‌های حلقه به گوش همچنان ادامه دارد و رژیم با تخصیص بودجه‌های میلیاردی سعی دارد هاله‌ای امنیتی برای حفظ خود ایجاد کند، که در این رابطه می‌توان به جدیدترین طرح رژیم، تحت عنوان “دانشجو معلم قرآن” در دانشگا‌‌ه‌های سراسر ایران اشاره کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا