گوناگون

فرهنگ عشیره‌ای، توجیهی برای لاپوشی جنایت‌های حکومت «اسلامی»

مسئولان رژیم قصد دارند با بیان مسائل حاشیه‌ای، بر مسائل اقتصادی وبیکاری ناشی از آن سرپوش بگذارند…

فرهنگ عشیره‌ای، توجیهی برای لاپوشی جنایت‌های رژیم اسلامی ایران
در فرودین ماه سال جاری، مردم اهواز در ادامه اعتراضات دی ماه سال گذشته، با ایجاد موج گسترده‌ای از اعتراضات به انجام اعمال تبعیض آمیز و رفتار نژاپرستانه رژیم فاشیستی ایران که با پخش برنامه‌ای تلویزیونی، دست به انکار هویت آن‌ها زده بود، اعتراض نمودند.

این اعتراضات که چند روز متوالی ادامه داشت و شمار زیادی از شهروندان اهوازی، از مرد و زن نیز در رابطه با همین موضوع بازداشت شدند سرانجام با آتش سوزی در یک قهوه‌خانه و کشته شدن یازده نفر به اتمام رسید.

فعالان مدنی و سیاسی اهواز در این رابطه، از هجوم نیروهای اطلاعاتی ـ تروریستی رژیم به این قهوه‌خانه و انجام آتش سوزی از سوی خود آن‌ها خبر دادند و این کار را واکنشی به اعتراضات مردمی دانستند که در رابطه با انکار هویت آن‌ها و اعتراضات دی ماه روی داده ‌است. این در حالی است که خود عوامل رژیم نوجوان ١۶ ساله‌ای را به عنوان متهم این پرونده بازداشت نموده‌اند و دلیل ارتکاب جرم را نیز شکستن یک کاسه قلیان اعلام کردند.

نبی‌الله خون میرزایی، فرماندار اهواز در گفتگو با خبرگزاری‌های داخلی رژیم، با توهین دوباره به فرهنگ مردم این منطقه گفته‌است: “علت وقوع این حوادث ریشه در هنجار انتقام‌جویی و فرهنگ عشیره‌ای حاکم بر قومیت‌های خوزستان دارد”.

وی همچنین افزود: “در اهواز و در بین برخی قومیت‌ها به خاطر یک جفت دمپایی همدیگر را به رگبار بسته‌اند یا به خاطر خرید و فروش یک بزغاله کار به درگیری خشونت آمیز کشیده شده است”.

به گزارش کردستان میدیا،اظهارات فرماندار اهواز در حالی است که خوزستان در چند سال گذشته با بیکاری و کم‌آبی و بحران ریزگردها مواجه بوده و در اعتراضات سراسری دی‌ ماه نیز یکی از اصلی‌ترین کانون‌های درگیری به شمار می‌آمد.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا