ورزشی

فوق ستاره فوتسال بانوان آسیا بدنبال دومین قهرمانی

فرشته کریمی سه سال بعد از آنکه با عملکرد خیره کننده خود به قهرمانی تیم ایران در اولین دوره جام ملتهای آسیا کمک کرد، همچنان نیرویی است که نمی توان او را نادیده گرفت.

 این بخشی از مطلب تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) است که روز سه شنبه منتشر شده و این نهاد مهم ورزشی در گزارش خود، به تمجید کریمی پرداخته است.
در این گزارش آمده است: این بازیکن خلاق ایرانی با زدن ۶ گل از جمله تک گل فینال رقابتهای سال ۲۰۱۵، ارزشمندترین بازیکن این مسابقات شناخته شد. او با کسب عناوین متوالی بهترین بازیکن در مسابقات امسال، آمادگی برجسته خود را در تایلند هم نشان داده است.
رقابتهای فوتسال جام ملتهای بانوان آسیا به میزبانی تایلند در حال برگزاری است و تیم ایران در مرحله گروهی با شکست ترکمنستان و ازبکستان راهی یک چهارم نهایی شد. تیم ایران با نتیجه ۹ بر ۲ ازبکستان را شکست داد و به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد. بانوان ایران در یک چهارم نهایی به مصاف چین می روند.
در گزارش ای.اف.سی یادآور شده است: کریمی بازیکن ۲۹ ساله ایران در پیروزیهای تاثیرگذار تیمش مقابل ترکمنستان و ازبکستان فوق العاده بود. تیم ایران با ۴ گل او صعود آسانی به یک چهارم نهایی جام ملتهای فوتسال آسیا ۲۰۱۸ داشت.
قهرمانی تماشایی ایران در رقابتهای سال ۲۰۱۵ فوتسال آسیا، باعث شد کریمی و هم تیمی هایش محبوبیت زیادی در ایران پیدا کنند.
اعجوبه تهرانی هیاهوی پیرامون تیم را انگیزه بخش می داند. وی با اشاره به محبوبیتی که در ایران بعد از قهرمانی تیم در سال ۲۰۱۵ بدست آوردند، گفت: در برنامه های تلویزیونی از ما دعوت شد که همین امر امکان شناخت مردم را از ما فراهم کرد. دانستن اینکه مردم انتظار دارند پیروز شویم، ما را قویتر می کند.
شهرزاد مظفر سرمربی تیم ایران تایید کرد که بعد از موفقیت های شاگردانش در مالزی، علاقه به این تیم افزایش یافته است.
وی گفت: فکر می کنم فتح رقابتهای فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۵ گام بزرگی بود تا مردم دریابند، این تیم قهرمان است.
مظفر گفت: فرشته حتی برای کسانی که بازی او را ندیده اند، کاملا شناخته شده است. مردم در اینترنت خبرهای تیم را دنبال می کنند.
وی افزود: فرشته و سایر بازیکنان اکنون کاملا شناخته شده اند. اما از نظر من همه بازیکنانم ارزشمند هستند.
کریمی و یارانش که در دو بازی اول تیم ایران ۲۳ گل زده اند، بدنبال قهرمانی هستند و کریمی هم دقیقا همین هدف را دنبال می کند.
کریمی گفت: ما برای دفاع از قهرمانی به اینجا آمده ایم.
وی گفت: تیم ما تاکنون عملکرد قوی داشته است. نیمی از بازیکنانی که در سال ۲۰۱۵ کنار ما بودند، اکنون حضور ندارند. تعدادی بازیکن جوان داریم که برای اولین بار این تورنمنت را تجربه می کنند. برخی از بازیکنانی که دیگر در تیم ما نیستند، باتجربه ترین بازیکنان بودند. به همین علت بازیکنان جدید تلاش می کنند جای آنها را پرکنند.
عملکرد ایران تاکنون نشانه های یک تیم باتجربه را نشان داده است، اما بانوان ایران آزمون دشوارتری مقابل تیم چین خواهند داشت که عملکرد بهتری پیدا کرده است.
تیم چین در مرحله گروهی با نتیجه نزدیک ۶ بر ۴ برابر ژاپن، فینالیست رقابتهای سال ۲۰۱۵ مغلوب شد و کریمی در انتظار نبرد دشواری برابر چین است.
وی گفت: ما چین را می شناسیم چرا که سال گذشته تجربه بازی مقابل این تیم را یافتیم.
تیم ایران در بازیهای داخل سالن آسیا در عشق آباد با نتیجه پنج بر یک چین را مغلوب کرد.
وی افزود: ما آنها را می شناسیم؛ زیرا یک ماه پیش بازیهای دوستانه ای با این تیم انجام دادیم. چین تیم خوبی است و ما باید نهایت تلاش خود را به کار گیریم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا