گوناگون

نتیجه ساعت ها دیدار ذوالنور با کروبی: آثار پشیمانی ندیدم

در حالی که رهبران جنبش سبز بارها بر حقانیت مواضع خود تاکید کرده اند . ذوالنور نماینده قم که مدتی پیش به دیدار مهدی کروبی در حصر رفته بود در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید:” آثار پشیمانی در سران فتنه نمی‌بینم و تا مادامی که آنها علنی عذرخواهی نکرده‌اند، باید حصر ادامه پیدا کند.”…..


سخنان این نماینده اصولگرا در شرایطی مطرح می شود که رهبران جنبش سبز نه تنها حاضر به توبه نیستند بلکه خواستار برگزاری دادگاه عادلانه و علنی برای دفاع از مواضع خود هستند.

مهدی کروبی چندین بار در نامه هایی خواستار برگزاری این دادگاه شده اما حاکمیت هنوز از روشن کردن کردن مسله بازداشت خانگی رهبران جنبش سبز طفره می رود.
تسنیم در این مورد نوشته است:

۲۵ آبان سال گذشته بود که خبر دیدار  مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی با مهدی کروبی یکی از سران فتنه در حصر، بر روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت. او در همین زمینه به رسانه‌ها گفته بود که در دوران حصر حدودا ۱۴ ساعت بحث خصوصی دو نفره با کروبی داشته است.

ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره سران فتنه معتقد است: در چند وقت گذشته ندیده‌ام که سران فتنه از گذشته خود به صورت علنی اظهار ندامت کنند و تا زمانی که این اتفاق رخ نداده، باید حصر ادامه پیدا کند.

ذوالنور با بیان اینکه ممکن است در پشت پرده سران فتنه اظهاراتی داشته یا اظهار ندامت کرده باشند، ادامه داد: گناه علنی، عمومی و اجتماعی سران فتنه نیاز به توبه علنی دارد که این اتفاق هنوز نیفتاده است.

وی با اشاره تحرکات شماری از نمایندگان اصلاح‌طلب برای رفع حصر سران فتنه می‌گوید: اگر افرادی که به دنبال رفع حصر سران فتنه هستند در این راستا گام بردارند که سران فتنه از عملکرد خود در فتنه ۸۸ ابراز پشیمانی و توبه خود را به صورت علنی اعلام کنند، قطعاً اقدامی مناسب و قابل پشتیبانی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: اگر اقدامات برخی از نمایندگان برای ایجاد ذهنیت برای مردم، موج‌سواری، شعار درمانی و ژست قهرمانانه باشد و بخواهند یک سری آرای خاص را به دست بیاورند و ابراز پشیمانی سران فتنه را به دنبال نداشته باشد، قطعاً تنها خود را به زحمت انداخته‌اند.

نماینده قم در مجلس با بیان اینکه بنده آثار متنبه شدن در چهره سران فتنه را ندیدم، گفت: سران فتنه ۸۸ باید در تریبون رسمی از اقداماتی که انجام داده‌اند اظهار پشیمانی کنند تا به دامن مردم بازگردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا