جوانان

فرافکنی‌های قوه قضاییه در توجیه فیلتر تلگرام

قوه قضاییه، نهادهای انتصابی، نهادهای امنیتی و نظامی اصلی ترین مخالفان پیام رسان ها هستند چرا که به خوبی می‌دانند این ابزارهای ارتباطی باعث بالا رفتن آگاهی عمومی میشود، مردم را از فساد و تصمیم گیری های پشت پرده آگاه میسازد، افکارعمومی را بسیج و شکل میدهد و جامعه را از تک صدایی خارج می کنند. در همین انتخابات اخیر، با وجود بازداشت ادمین های کانال‌های حامی دولت، اما بازهم جریان مخالف و تمامیت خواه نتوانست فضای مجازی را مسدود سازد و جلوی پیروزی حسن روحانی را بگیرد و ابراهیم رئیسی را به پاستور بفرستد. از این روز نیز حامیان ابراهیم رئیسی پس از انتخابات تمام تلاش خود را برای بستن فضای مجازی بکار گرفتند….

عصر روز دهم اردیبهشت بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، با صدور حکمی، دستور به فیلترینگ تلگرام داد.

این اقدام بازپرس قضایی شعبه دوم دادسرای رسانه با انتقادهای گسترده‌ای روبرو شد و از جمله هفت وکیل دادگستری اعلام کرده‌اند که وی صلاحیت چنین کاری را نداشته و طی شکایت نامه ای از او به دادسرای ویژه کارکنان دولت شکایت کرده‌اند.

در مقابل نیز صادق آملی لاریجانی در سخنانی به دفاع از اقدام جمهوری اسلامی در مسدود سازی تلگرام پرداخت و گفت: این اقدام برای احقاق حقوق مردم است و نه تضییع حقوق.

وی مخالفت‌ها با دستور مسدود سازی تلگرام را توهین به قوه قضائیه دانسته و مدعی شده که هزاران شکایت از تلگرام شده بود.

او پیام‌رسان تلگرام را “بستری امن برای مجرمین” توصیف کرد که به گفته او، افراد “با نقاب و بدون هراس از شناسایی شدن دست به هر اقدام مجرمانه‌ای از جرایم مالی نظیر کلاهبرداری گرفته تا جرایم علیه حیثیت اشخاص و اقدامات تروریستی” می‌زنند.

به گزارش کردستان میدیا،ادعای رئیس قوه قضاییه ایران در حالی صورت می‌گیرد که تلگرام محبوب‌ترین پیام‌رسان در فضای مجازی ایران است و بیش از ۴۰ میلیون کاربر دارد.

به گزارش کلمه، لج بازی‌ها، استبداد رای، ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی، تمامیت خواهی و نپذیرفتن خواست و اراده مردم، سبب شده تا دستگاه قضایی برای حمایت از خود و همراهان امنیتی‌اش تلگرام را فیلتر کرده، اینترنت را مختل و مردم را عصبانی و ناراضی رها کنند. قوه قضاییه هیچ علاقه‌ای ندارد تا به وظایف ذاتی خود بپردازد کمااینکه امروز نیز صادق لاریجانی مدعی شد که مسائل مربوط به امنیت ملی به این قوه نیز مربوط میشود و تلگرام نیز از جمله همین مسائل است. اما رئیس قوه قضاییه نگفت، مسائل اساسی این نهاد از جمله رسیدگی به پرونده مفسیدان و متخلفین اقتصادی کی به قاضی ها و مقامات این دستگاه ربط پیدا می کند و کی می خواهند به جای دشمنی با مردم به وظایف خود بپردازند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا