گوناگون

تهدیدها یکی پس از دیگری

خبرهای کوتاه/ جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا:شرکت های اروپایی چند ماه مهلت دارند از ایران خارج شوند

Gerelateerde afbeelding

* وزارت خزانه‌داری آمریکا لحظاتی پیش اعلام کرد که بعد از پایان تعلیق ۱۸۰ روزه تحریم‌های ایران، مجازات‌ها به دلیل مبادلات با بانک مرکزی ایران و سایر نهادهای مالی ایرانی، و بخش انرژی بار دیگر برقرار خواهد شد.

* ریچارد گرنل، سفیر جدید آمریکا در آلمان:
شرکت های آلمانی که در ایران فعالیت می کنند باید فورا عملیات های خود را کاهش دهند.

* جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا:
شرکت های اروپایی چند ماه مهلت دارند از ایران خارج شوند.

* «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که کشورش به همراه بریتانیا و آلمان نسبت به تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج کشورش از توافق هسته ای با ایران احساس تاسف می کنند.

وزارت خارجه آمریکا: هدف ما فراتر از برنامه هسته‌ای ایران است 


پس از آن که دونالد ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد:

“در حالی که ما از توافق‌هسته‌ای ایران خارج می‌شویم، با متحدانمان همکاری خواهیم کرد تا راه حلی واقعی، جامع و پایدار برای تهدید ایران پیدا کنیم. ما با متحدانمان در اروپا منافع مشترکی داریم تا نگذاریم ایران هیچوقت سلاح هسته‌ای تولید کند. اما تلاش ما فراتر از تهدید هسته‌ای است، با همکاری شرکایمان تهدید برنامه موشک‌های بالستیک ایران را هم حذف خواهیم کرد، مانع فعالیت‌های تروریستی ایران در تمام دنیا خواهیم شد و فعالیت‌های خطرناک ایران در خاورمیانه و دیگر مناطق دنیا را متوقف خواهیم کرد. در حالی که این تلاش جهانی را شکل می‌دهیم، تحریم‌ها با شدت تمام باز خواهند گشت و یادآوری خواهیم کرد که انزوای دیپلماتیک و اقتصادی‌ رژیم ایران نتیجه فعالیت‌های بی‌مهابا و شرورانه‌اش است.”

* ترامپ اعلام کرد که تحریم‌های بسیار قوی علیه ایران اعمال خواهد شد و اگر ایران به بلندپروازی‌های هسته‌ایش ادامه دهد با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد.
*خزانه‌داری آمریکا هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «همراستا با دستورالعمل رئیس‌جمهور، سازمان‌ها و وزارتخانه‌های آمریکا فرایند کاهش تدریجی آن دسته از فعالیت‌های مرتبط با ایران که با رفع تحریم‌های آمریکا به نحو مندرج در برجام سازگار بودند را آغاز خواهد کرد.»
این بیانیه تصریح کرده وزارت خارجه آمریکا، به منظور اجرایی کردن دوره‌های کاهش تدریجی فعالیت‌های مرتبط با ایران امروز معافیت‌های تحریمی مندرج در قوانین آمریکا را تمدید کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا