گوناگون

«دست‌کم ۱۱ ایرانی در حملات هوایی اسرائیل کشته شده‌اند»

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در حمله موشکی اسرائیلی به اهدافی در سوریه دست‌کم ۱۱ ایرانی کشته شده‌اند. وزیر دفاع اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود که حدود ۵۰ پایگاه‌ نیروهای قدس سپاه پاسداران مورد حمله قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از رامی عبدالرحمان، مسئول دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داده که در حملات موشکی ۱۰ مه به مواضع “نیروهای ایرانی” در سوریه دست کم ۲۷ نفر کشته شده‌اند. ۶ نفر از کشته‌شدگان سربازان ارتش سوریه و ۲۱ تن دیگر نیروهای خارجی حامی رژیم بشار اسد بوده‌اند. ۱۱ نفر از نظامیان خارجی کشته ‌شده در این حملات نیز ایرانی بوده‌اند.

منابع ایرانی در مورد تلفات احتمالی این کشور در “موشک‌باران پایگاه‌های سپاه پاسداران” در سوریه سکوت کرده‌اند.

ارتش اسرائیل پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که مواضع و پایگا‌ه‌های نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بامداد پنجشنبه (۱۰ مه / ۲۰ اردیبهشت) مورد حمله هوایی قرار داده است.

حملات اسرائیل در واکنش به شلیک حدود ۲۰ موشک به مواضع این کشور در بلندی‌های جولان انجام شد. نتانیاهو نیروهای ایرانی در سوریه را مسئول این حمله معرفی کرده و آن را “عبور از خطوط قرمز” ارزیابی می‌کند.

دیدبان حقوق بشر سوریه و برخی خبرگزارهای بین‌المللی ساعاتی پس از حملات موشکی اسرائیل شمار کشته‌شدگان را ۲۳ نفر ذکر کرده بودند.

مقامات ارتش روسیه نیز تایید کرده‌اند که حمله اسرائیل توسط ۲۸ جنگنده این کشور صورت گرفته و در مجموع ۷۰ موشک به اهدافی در سوریه شلیک شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا