ورزشی

دختران ایران با شایستگی قهرمان کاراته آسیا شدند

در ادامه هفدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا که به میزبانی ژاپن در «اوکیناوا» جریان دارد تیم دختران با کسب ۲ مدال طلا توسط نگین آلتونی و فاطمه خنکدار، یک نقره مبینا حیدری و یک برنز حدیثه جمال بر سکوی قهرمانی قرار گرفتند.

در وزن ۵۳- کیلوگرم، فاطمه خنکدار دراولین مبارزه خود مقابل گوینت گویان از ویتنام به تساوی یک بر یک رسید که با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی شد. خنکدار در دومین دیدار ۹ بر صفرآبینارا راجنراین از هند را مغلوب کرد. سپس ۵ بر صفر دیلدورا آلیکولاوا نماینده ازبکستان را از پیش رو برداشت و فینالیست شد.
او در فینال سوچاواله کولاوانیچ از تایلند را ۵ بر صفر برد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

در وزن ۵۹- کیلوگرم، مبینا حیدری در گام نخست ۵ بر صفر ون لین از ویتنام را مغلوب کرد. سپس ۶ بر یک کاویتا کاویتا از هند را برد. در ادامه با نتیجه ۱۲ بر ۲ کوکورو ساکاجی از ژاپن را شکست داد و به فینال راه یافت.
او در فینال به مصاف نرانوچ تانگلینگ از تایلند رفت و ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره این وزن رسید.

در وزن ۵۹+ کیلوگرم، نگین آلتونی ۴ بر ۲ روشتی سونیل از هند را برد. در ادامه ۳ بر یک سارا الامری از امارت را برد و سپس ۳ بر ۲ مقابل هرا ایرناندا از اندونزی به پیروزی رسید.
آلتونی در فینال ساکورا ساواشیما از ژاپن ۳ بر یک برد و مدال طلای این وزن را از آن خود کرد.

در کاتای انفرادی جوانان، حدیثه جمال ابتدا با نتیجه ۳ بر ۲ ون چو از چین تایپه را شکست داد. در دومین مبارزه ۳ بر ۲ مقابل پونگ نئون از ویتنام شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت. او در مبارزه رده بندی به مصاف مان سوملو از هنگ کنگ رفت و با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۴۸- کیلوگرم، لیلا برجعلی در اولین مبارزه ۷ بر ۲ مقابل رینکا تاهاتا از ژاپن شکست خورد و در جدول شانس مجدد در مبارزه اول ۶ بر صفر فی وانگ از چین را برد و در رده بندی ۴ بر صفر مقابل آیکا اوکازاکی از تایلند شکست خورد و به مدال نرسید.
رقابتهای بخش پسران هم اکنون در مرحله فینال در حال پیگیری است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا