گوناگون

هشدار؛ وضعیت کشور، وضعیت پایداری نیست

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نا امید شدن مردم به نفع این جناح و آن جناح نیست. تصور نکنیم وقتی مردم ناامید شوند فقط از یک جریان سیاسی ناامید می‌شوند. مردم اگر ناامید شوند از کل حاکمیت ناامید می‌شوند.

به گزارش اعتماد، مصطفی درایتی، گفت: اینکه مردم تصور کنند وقتی حاکمیت به مشکلات برمی‌خورد جهت‌گیریش به سمت آن‌ها می‌رود و همین که مشکلاتش کم می‌شود مردم را فراموش می‌کند، باعث دلسردی آن‌ها می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه وضعیت کشور، وضعیت پایداری نیست، گفت: سال ۹۷، سال سنگین و سختی برای جمهوری اسلامی چه از نظر منطقه‌ای و بین‌المللی و چه از نظر اقتصادی و مسائل داخلی خواهد بود.

نباید جامعه را عصبانی‌تر کرد

محمدرضا تابش نماینده اردکان و نایب‌رئیس فراکسیون امید با انتقاد از اقدامات خودسرها در برخورد با فعالان مدنی، گفت: شرایط کشور تحمل این تنش‌ها و تشنج‌ها را ندارد. مردم شاهد دلار بالای ۸ هزار تومان و سکه بالای ۲ میلیون تومان هستند. علاوه بر این مردم شاهد قیمت‌های لجام‌گسیخته در بازار هستند. مردم عصبانی اند و نباید جامعه را عصبانی‌تر، مأیوس‌تر و ناراحت‌تر کنیم. اقدامات خودسرانه می‌تواند موجب التهاب، تشنج و پراکنده کردن بذر یاس و نا امیدی در جامعه شود که در شرایط فعلی سم مهلک است.

او درباره شناسایی هویت خودسرها گفت: درهرصورت خودسرها نمی‌توانند بدون حمایت بخش‌هایی از حاکمیت تبلور داشته باشند.

شبیه حوادثی که منجر به سقوط رژیم شاه شد

اسکای نیوز در گزارشی اعلام کرد: موج خشم و اعتراض ایران را فراگرفته است. به‌ نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، در ماه دسامبر و ژانویه، مردم برای دو هفته دست به تظاهرات زدند. فوران خشم مردم به این دلیل است که فکر می‌کنند سران فاسد که قدرت را در دست دارند در حال تخلیه ثروت ایران هستند. یک فعال کارگری درباره وضعیت وخیم اقتصادی می گوید: اعتراضات کارگری نشانه تعمیق مشکلات اقتصادی است. این بخشی از فضای اعتراضی فزاینده‌ ای است که در ایران وجود دارد. اعتراض انفجاری کارگران شبیه اعتصاب کارگران صنعت نفت در سال ۱۹۷۹ میلادی است که به سقوط رژیم شاه منجر شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا