گوناگون

سقوط ریال؛ آغاز اعتصاب در بازار تهران

به گزارش رادیو آلمان، بخشی از بازاریان تهران اعتصاب کردند و مغازه‌های خود را بستند. کسادی بازار و ثبات نداشتن قیمت ارز از جمله دلایل اعتصاب‌ کنندگان است….

در برخی گزارشها آمده است: بازار تهران در اعتصاب است از بازاریان حمایت کنیم. بنا به فراخوان قبلی از صبح امروز۲۴اردیبهشت۹۷ اعتصاب بازار تهران و تجمع در مقابل درب مسجد شاه شکل گرفت. پاساژ علاالدین کامل بسته شده است و بازاریان به سمت درب مسجد شاه میروند.

فراخوان مجدد بازار روز گذشته در شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی شد. و پس از رای گیریهای متعدد برای شروع اعتصاب نظر خواهی و به اطلاع عموم بازاریان رسید.

وقت جنگ اقتصادی علیه رژیم ایران است

یک روزنامه اسرائیلی با اشاره به سقوط ارزش ریال خواستار جنگ اقتصادی علیه رژیم ایران شد و نوشت: سقوط آزاد ریال، نشان می‌دهد که اقتصاد جمهوری اسلامی چقدر آسیب‌پذیر است.

این روزنامه نوشت: افزایش فشار اقتصادی علیه رژیم ایران، به آمریکا کارت قدرتمندی می‌دهد، زیرا این فشار ممکن است باعث مشکلاتی در داخل ایران شود. گزارش شده که مقاماتی در دولت ترامپ، دقیقا به سمت همین استراتژی گام برمی‌دارند.

همچنین در یادداشتی در روزنامه هیل وابسته به کنگره آمریکا آمده است: هر چه ریال ایران سریع تر سقوط کند، رژیم حاکم ضعیف تر خواهد شد. ایالات متحده در گذشته فرصت های بسیاری را برای منزوی کردن رهبران مذهبی ایران و توانمند کردن مردم از دست داده است. پرزیدنت ترامپ نباید این فرصت را از دست بدهد. زمان آن است که «بانک مرکزی ایران» دوباره تحریم شود.

به‌ گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، استیو منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته: تحریم های جدید اولیه و ثانویه ای که قرار است علیه حکومت ایران وضع شود تاثیر جدی بر این‌کشور خواهد داشت.

https://www.youtube.com/watch?v=eVUtitBhxtA

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا