ورزشی

لیگ قهرمانان آسیا|پرسپولیس با شکست الجزیره جشن صعود گرفت

دیدار تیم‌های پرسپولیس و الجزیره امارات با برتری نماینده کشورمان و صعود این تیم به مرحله یک چهارم نهایی همراه بود.

لیگ قهرمانان آسیا|پرسپولیس با شکست الجزیره جشن صعود گرفت/ صعود با گل «سوپرمن»

 تیم پرسپولیس در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الجزیره امارات از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه آزادی به میدان رفت که در این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید. سیامک نعمتی در دقیقه ۶۳ و سیدجلال حسینی در دقیقه ۹۰ برای پرسپولیس و رومارینیو در دقیقه ۷۰ برای الجزیره گلزنی کردند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، حسین ماهینی، احمد نوراللهی، وحید امیری (بشار رسن – ۷۷)، فرشاد احمدزاده (شایان مصلح – ۸۵)، سیامک نعمتی (گادوین منشا – ۶۵) و علی علیپور.

ترکیب الجزیره: علی خصیف، محمد فوزی (الحسمی – ۶۸)، مسلم فایز، محمد العطاس، خلیفه الحمادی، محمد المسلمی، سالم راشد، محمد جمال، مبارک بوصوفه، رومارینیو و علی مبخوت.

نیمه اول
دقیقه ۳:
کرنر ارسالی از سوی احمد نوراللهی پس از عبور از روی سر علی علیپور به صورت ناگهانی با سینه فرشاد احمدزاده برخورد کرد و در آستانه تبدیل شدن به گل بود، اما مدافع الجزیره توپ را از روی خط بازگرداند.

دقیقه ۳: توپ برگشتی توسط مدافعان الجزیره را نوراللهی به کمک سیامک نعمتی گرفت و ارسال دیگری به روی دروازه داشت که این بار با ضربه سر علیپور همراه بود که ثمری نداشت.

دقیقه ۷: ارسال فرشاد احمدزاده به روی دروازه الجزیره با ضربه وحید امیری همراه بود که این توپ خطرناک را مدافعان بازگرداندند.

دقیقه ۸: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس از سمت چپ محوطه جریمه الجزیره توسط نوراللهی روی دروازه ارسال شد که شجاع خلیل‌زاده نتوانست از توپ ارسالی استفاده کند و توپ به اوت رفت.

دقیقه ۲۲: فرشاد احمدزاده پس از چند پاسکاری و یک و دو وارد محوطه جریمه الجزیره شد که مدافع الجزیره او را متوقف کرد. در حالی که پرسپولیسی‌ها معقتد به خطای پنالتی بودند، اما داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۳۵: یک و دوی وحید امیری با محمد انصاری از سمت چپ، ارسالی خطرناک را روی دروازه به دنبال داشت که فرشاد احمدزاده نتوانست توپ را در بهترین فرصت تبدیل به گل کند.

دقیقه ۴۵: حسین ماهینی به دلیل خطایی که روی بازیکن الجزیره انجام داد، کارت زرد دریافت کرد.

نیمه دوم
دقیقه ۴۷:
ارسال احمد نوراللهی به روی دروازه به موقعیت خطرناکی برای پرسپولیس همراه شد که بازیکنان الجزیره تن به کرنر دادند.

دقیقه ۴۸: احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه شوتی به سمت دروازه زد که خصیف با کف دست توپ را راهی کرنر کرد، اما داور چینی این دیدار اعتقادی به کرنر نداشت. در ادامه سیامک نعمتی نسبت به تصمیم داور اعتراض کرد که با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۴۹: ارسال کرنر روی دروازه الجزیره با ضربه سر فرشاد احمدزاده همراه بود که توپ او نیز به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۱: سیامک نعمتی در محوطه جریمه شوتی به سمت دروازه زد که با برخورد به بازیکن الجزیره برگشت داده شد. پرسپولیسی‌ها معتقد به خطای هند پنالتی بودند که بازهم داور چینی خلاف این نظر را داشت.

دقیقه ۵۵: سیامک نعمتی با اشتباه مدافع الجزیره در شرایط خوبی برای خلق موقعیت قرار گرفت، اما تعلل او و تکل خوب مدافع الجزیره این موقعیت را از او و پرسپولیس گرفت.

دقیقه ۵۵: صادق محرمی ارسال خوبی روی دروازه الجزیره داشت که ضربه سر احمد نوراللهی راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۶۰: فرشاد احمدزاده به دلیل خطایی که روی بازیکن الجزیره انجام داد، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۶۳: احمد نوراللهی پس از چرخشی پشت محوطه جریمه و شوتی ناگهانی موفق شد دروازه العین را باز کند.

دقیقه ۶۵: حرکت خطرناک بازیکنان الجزیره درون محوطه جریمه پرسپولیس با واکنش سیدجلال حسینی همراه بود تا تبدیل به موقعیت خطرناک نشود.

دقیقه ۶۸: علی علیپور ضربه‌ای زمینی به سمت دروازه الجزیره زد که توپ از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۷۰: رومارینیو از پشت محوطه جریمه شوتی زمینی را به سمت دروازه پرسپولیس زد که علیرضا بیرانوند موفق به مهار این توپ نشد تا الجزیره به گل برسد.

دقیقه ۸۲: ارسال بشار رسن از روی ضربه ایستگاهی به ضربه سر گادوین منشا همراه شد که خصیف توپ را روی خط دروازه مهار کرد.

دقیقه ۸۴: ارسال احمد نوراللهی از روی ضربه ایستگاهی پس از عبور از روی سر احمدزاده در آستانه ورود به دروازه بود که خصیف بار دیگر موفق به مهار توپ شد.

دقیقه ۸۴: صادق محرمی ارسالی خطرناکی روی دروازه داشت که خصیف توپ را از روی سر منشا دور کرد.

دقیقه ۸۶: ارسالی دیگر روی دروازه الجزیره انجام شد که خصیف ضربه سر شایان مصلح را از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۸۹: سیدجلال حسینی در شلوغی محوطه جریمه الجزیره و روی توپ برگشتی با شوتی محکم دروازه الجزیره را باز کرد.

دقیقه ۲+۹۰: مبخوت شوتی فنی و خطرناک را به سمت دروازه پرسپولیس زد که بیرانوند توپ را راهی کرنر کرد.

به گزارش تسنیم، دیدار رفت دو تیم با نتیجه ۳ بر ۲ به سود الجزیره خاتمه یافته بود و با کسب پیروزی ۲ بر یک پرسپولیس در این دیدار، شاگردان برانکو به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.

به گزارش تسنیم تن‌کاته سرمربی الجریزه روز گذشته در نشست خبری پیش از بازی با طعنه گفته بود مگر سیدجلال حسینی سوپرمن است که غیبت او در بازی رفت اثر داشته باشد و حالا پرسپولیس با گل او صعود کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا