حقوق بشر

وکیل محمد ثلاث: موکل مرا تا سر حد مرگ زدند و او‌ را مجبور به اعتراف علیه خود کردند

محمدیاور ثلاث از لحظه بازداشت در ۳۰ بهمن۱۳۹۶ تحت معالجات سرپایی کمک پرستاران در بخش سوانح یکی از بیمارستان‌های تهران قرار گرفته و پس از آن مستقیما به سلول انفرادی در زندان رجایی‌شهر انتقال یافته و تا به امروز همچنان در یک سلول انفرادی تاریک به سر می…
نخستین اعترافات "محمد ثلاث" قاتل 3 مامور پلیس در دادگاه

زینب طاهری وکیل محمد ثلاث روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، پس از ملاقات حضوری با موکل خود محمدیاور ثلاث که یک ساعت و نیم به طول انجامید اعلام کرد که با یقین و اعتقاد قلبی به بی‌گناهی موکل خود یک لایحه حقوقی تفصیلی مبنی بر ضرورت اعاده دادرسی آقای ثلاث، تنظیم و به قاضی مربوطه تسلیم کرده است.

وی گفت: در جریان یک نمایش غیر قانونی توام با بی‌اعتنایی کامل نسبت به حق دفاع آقای محمد یاور ثلاث، و جری تشریفات قانونی آیین دادرسی کیفری، حکمی دائر بر سه بار قصاص به اتهام واهی جرم اثبات نشده سه بار قتل عمد در دادگاه بدوی، صادر و این حکم «غیر قانونی و یاداور جریان دادگاه‌های استالینیستی» بدون رسیدگی شکلی و ماهوی در یکی از شعب دیوان‌عالی کشور نیز به تصویب رسیده است.درحالیکه ما حتی فرصت ملاقات، جمع‌آوری مستندات و نگارش لایحه دفاع در دیوانعالی کشور نداشتیم و متهم (آقای محمد ثلاث) در بدترین شرایط و سلول انفرادی نگهداری میشد.

محمدیاور ثلاث از لحظه بازداشت در ۳۰ بهمن۱۳۹۶ تحت معالجات سرپایی کمک پرستاران در بخش سوانح یکی از بیمارستان‌های تهران قرار گرفته و پس از آن مستقیما به سلول انفرادی در زندان رجایی‌شهر انتقال یافته و تا به امروز همچنان در یک سلول انفرادی تاریک به سر می برد.

ثلاث امروز پرده از شکنجه و ضرب‌وشتم خودش توسط ماموران انتظامی تا سر حد مرگ برداشت، بگونه‌ای که در هنگام دستگیری و بازداشت بر اثر این ضربات ۱۷ نقطه جمجمه وی دچار شکستگی شده و بینایی وی تقریبا از دست رفته است. همچنین شنوایی او نیز دچار آسیب جدی شده و زیر فشار چنین شرایطی مجبور به اعتراف و بعدا نیز بر اثر تهدید و ترس و شرایط انفرادی مجبور به اعتراف شده است.

محمدیاور ثلاث از قهرمانان جنگ ۸ ساله تحمیلی بود که در جبهه‌های مختلف برای دفاع از مرزهای میهن و جان و آبرو و ناموس هم میهنانش جانفشانی‌ها کرد و مورد تقدیر مقامات ارشد نظام قرار گرفت و از طرف شخص امام خمینی به دلیل رشادت‌هایش تقدیر نامه دریافت کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا