گوناگون

تحریمهای آمریکا علیه بانک مرکزی آغاز شد

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز رئیس کل بانک مرکزی رژیم ایران را به اتهام حمایت مالی از حزب الله لبنان و سپاه قدس تحریم کرد…
وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه رژیم ایران به اجرا در می‌آورد.

رئیس کل بانک مرکزی رژیم ایران به دلیل ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم شده است.

در بیانیه‌ای که وزیر خزانه‌داری آمریکا به همین مناسبت منتشر کرده، آمده که رئیس بانک مرکزی رژیم ایران از جانب نیروی قدس سپاه پاسداران و از طریق بانک عراقی البلاد، به صورت مخفیانه میلیون‌ها دلار پول را برای حمایت از اقدامات خشن و رادیکال حزب‌الله انتقال داده است.

وی در ادامه گفته: ایالات‌متحده اجازه سوء استفاده گستاخانه رژیم ایران از نظام مالی بین‌الملل را نمی‌دهد.

همزمان خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه در حکومت این کشور نوشت که آمریکا تدریجاً مجازات‌هایش را علیه شرکت‌های فعال در ایران احیا خواهد کرد و در وهلۀ نخست شرکت‌های تولید کنندۀ خودرو و سازندۀ هواپیماهای مسافربری و سپس صنایع انرژی و بخش مالی را آماج قرار خواهد داد.

همین منبع به خبرگزاری فرانسه گفته است که نخستین بخش از تحریم‌ها علیه شرکت های تولیدکنندۀ خودرو و سازندۀ هواپیماهای مسافربری در ششم ماه اوت آینده اجرا خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه افزوده است : در چهارم نوامبر دولت آمریکا تحریم هایش را علیه بخش انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی) اعمال خواهد کرد و خواهد کوشید هم واردات نفت خام از ایران کاهش یابد هم مبادلات مالی در این بخش مورد هدف تحریم ها قرار بگیرد.

بعد از این تاریخ، دولت آمریکا تحریم هایش را در بخش مالی به اجرا خواهد گذاشت. در این زمینه هدف آمریکا جلوگیری از مبادلات مالی با شماری از نهادها و فعالان نظام مالی ایران از جمله بانک مرکزی این کشور و محروم کردن جمهوری اسلامی از خدمات مالی نظام بانکی بین المللی موسوم به “سویفت” است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا