حقوق بشر

محمد حبیبی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران به زندان تهران بزرگ منتقل شد….

به گزارش خبرگزاری هرانا، محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران که در جریان تجمع روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود، دیروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، بسیاری از معلمان بازنشسته و شاغل در شهرهای مختلف ایران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. در تهران تعدادی از تجمع‌کنندگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

پیش از این در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، ۷ تن از بازداشت شدگان این تجمع با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شده بودند
لازم به ذکر است که پیش از این از محل نگهداری محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، که همراه با ضرب و شتم بازداشت شده بود، اطلاعی در دست نبود و تنها طی تماسی که با همسر خود داشت اعلام کرده بود که وضعیت جسمی‌اش خوب است.

لازم به یادآوری است، محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیش‌تر در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و پس از گذشت ۴۴ روز مورخ ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا