ورزشی

کی‌روش: قرار نیست جلوی اسپانیا و پرتغال برقصیم

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به شرایط تیم ملی و حریفان ایران در جام‌ جهانی گفته است: تیم ملی ایران در جام‌ جهانی خواهید جنگید؛ جنگی واقعی.

به نقل از فوتبال زون هلند، تیم ملی ایران باید کمتر از یک ماه دیگر خودش را برای رقابت با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال آماده کند. سایت هلندی در گزارشی به بررسی شرایط تیم ملی ایران و اظهارنظرهای کی‌روش در‌این‌باره پرداخته است. در این گزارش به نقل از کی‌روش آمده است: شاید این حرفی که می‌خواهم بزنم، باعث شود کسی ناراحت شود، ولی برای من اصلا فرقی نمی‌کند. دو بازی دوستانه اخیر ما به‌خوبی نشان داد بازیکنان ما از نظر سرعت و نبردهای تن‌به‌تن برای جام ‌جهانی آماده نیستند. برای اینکه بازیکنان به مرز آمادگی برسند، راه‌حلی وجود دارد و آن‌هم گردهم‌آوردن بازیکنان در محیطی ویژه و اجرای برنامه‌های تمرینی است.
همین حالا باید مشکلات را حل کنیم، چون فردا برای انجام این کار دیر خواهد بود. در ادامه صحبت‌های کی‌روش در این گزارش آمده است: بازی در جام حذفی ایران، لیگ برتر ایران و حتی لیگ قهرمانان آسیا برای رسیدن به سطح آمادگی برای بازیکنان داخلی که ما انتظار داریم، کافی نیست. هر‌کسی که حرفی غیر از این را بزند، دروغ می‌گوید. اگر ما برنامه آماده‌سازی مناسبی ترتیب ندهیم، در جام ‌جهانی شانسی نخواهیم داشت. ۵۰ درصد بازیکنان تیم ملی در ایران بازی و تمرین می‌کنند و اکنون این به رئیس فدراسیون فوتبال، وزیر ورزش ایران و مسئولان باشگاه‌ها بستگی دارد که تصمیم بگیرند رقابت‌های داخلی مهم‌ترند یا جام ‌جهانی؟ در بخش دیگری از مصاحبه‌ کی‌روش آمده است: از بازی مقابل مراکش چه انتظاری دارید؟ انتظار دارید ما به جام‌جهانی برویم تا مقابل پرتغال و اسپانیا برقصیم؟ خیر؛ این‌طور نخواهد بود، بلکه یک جنگ واقعی خواهد بود و ما سخت تلاش خواهیم کرد. فوتبال کشورهایی مانند پرتغال و اسپانیا، ۴۰، ۵۰ و یا ۶۰ سال جلوتر از ایران است. آیا می‌توانیم این اختلاف زیاد را در این فرصت کم به حداقل برسانیم؟ خیر؛ تنها راه این است که خودمان را حداقل کمی آماده‌ مقابله با آنها کنیم. ما نیاز به بازیکنانی داریم که سریع و قدرتمند باشند تا بتوانند در نبردهای تن‌به‌تن پیروز شوند. مدافعان ما باید قادر باشند ده‌ها بار با رونالدو به هوا بپرند، در‌ غیر این‌ صورت شانسی برای مقابله با رونالدو نخواهند داشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا