گوناگون

کمبود ۱۲۰۰۰ نیروی انسانی در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: سهمیه سیستان و بلوچستان در آزمون استخدامی سال‌جاری نسبت به سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است.


علی نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از معدود استان‌هایی است که ۱۲ هزار نفر کمبود نیروی انسانی دارد و به همین دلیل هزار و ۲۰۰ نفر از ۱۵ هزار نفر سهمیه استخدامی به این استان اختصاص یافته است.

وی افزود: در این آزمون تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش از دو طریق ماده ۲۸ قانون استخدام پیمانی و جذب از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد.

نخعی عنوان کرد: ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سنجش و از تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت ماه به مدت ۹ روز ادامه دارد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: تمامی افراد واجد شرایط استان می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و فقط برای افراد بومی شهرستان ها ضریب تعیین شده است.

وی اذعان داشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۴۵ رشته را شامل می شود که دو رشته آموزش ابتدایی و تربیت بدنی سرآمد این رشته ها بوده و بیشترین سهمیه را به خود اختصاص داده است.

نخعی عنوان کرد: داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه، باید یک دوره آموزشی یکساله را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند و آموزش های لازم را فرا گیرند.

وی افزود: شرکت کنندگان در این آزمون نباید استخدام رسمی و یا پیمانی دولت باشند .

وی در پایان از تمامی داوطلبان خواست تا ثبت نام خود را به روز های پایانی موکول نکنند تا روند ثبت نام آنان دچار مشکل نشود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا