گوناگون

کنگره حزب اعتماد ملی به تشنج کشیده شد

روز جمعه ۴ خرداد دومین کنگره حزب اعتماد ملی در حالی در تهران برگزار شد که دبیرکل آن مهدی کروبی در حصر به سر می‌برد. این دومین کنگره از زمان تأسیس و اولین کنگره حزب بعد از آغاز فعالیت‌ها از سال ۸۸ به این طرف است.

Afbeeldingsresultaat voor ‫آرم حزب اعتماد ملی‬‎
فیلم‌های منتشرشده از درون کنگره، نشان از وقوع درگیری و تشنج در جریان این کنگره داشت. برخی از اعضای حزب، درگیری پیش‌آمده را به دخالت «گروه‌های فشار» منتسب کردند؛ برخی و از جمله رحمت‌الله بیگدلی، از اعضای حزب، به «شرق» گفته است این درگیری درونی بوده است. محمدجواد حق‌شناس، از اعضای شورای شهر و نیز شورای مرکزی اعتمادملی، از چهره‌هایی بود که در توییت خود درباره فیلم درگیری در کنگره اعتمادملی نوشت: «کنگره حزب اعتمادملی که با شعار اتحاد و انسجام آغاز شد و با حضور بزرگان اصلاحات و سخنان دکتر عارف، مطهری، منتجب‌نیا، خانم کروبی و حضرتی ادامه و با استقبال بی‌نظیر روبه‌رو شد، با اقدامات سازمان‌یافته گروه فشار با اختلال روبه‌رو شد و علی‌رغم رأی اکثریت به شورای قبل ناتمام ماند».

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران، در حساب توییتر خود نوشته است که تشنج در جلسه ناشی از تصمیم حزب برای ادامه کار شورای مرکزی فعلی و در نتیجه ادامه دبیرکلی مهدی کروبی بوده است.

نظری نوشته است: فرزندان خلف مهدی_کروبی تلاش کردند باابقای شورای مرکزی اعتمادملی دبیرکل راحفظ کنند،اما عده‌ای اراذل و اوباش که به دنبال حذف کروبی بودند تلاش کردند جلسه را متشنج کرده و تصمیم را تغییر دهند که با درایت یاران شیخ اصلاحات و تایید ابقا توسط نماینده وزارت کشور،فشار این گروه نتیجه نداد.

رسول منتجب نیا از چهره های حزب اعتماد ملی در سخنرانی خود تاکید کرد: حزب اعتماد ملی به هیچ وجه خود را نه خارج از نظام می‌داند و نه نسبت به آن بی‌تفاوت است بلکه نظام و آرمان‌های انقلاب را قبول دارد چون معتقد است که نظام از ماست و ما نیز از نظام هستیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا