گوناگون

هاشمی طبا: باید به ما مدال عقب افتادگی بدهند

 

 چشم انداز خوبی برای کشور نمی بینم/ دریاچه هایمان تبدیل به شوره زار شده اند.

موضوع اصلی کشور ما کم بود آب است؛ خطبای نماز جمعه مسائل واقعی را برای مردم بشکافند و به حکومت راه حل ارائه کنند…
به گزارش ایسنا، مصطفی هاشمی طبا در نشست سالیانه انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه در سخنانی با عنوان«واقع و مجاز توسعه ایران» اظهار کرد: کشور ما امروز نجات سیاسی و اقتصادی نمی‌خواهد ما نجات سرزمینی می خواهیم، چون اگر ما سرزمینی با خطر زیست محیطی داشته باشیم ، مابقی شرایطمان به باد هوا تبدیل می شود.

وی در ادامه یادآور شد که هدف مشروطه توسعه ایران بود و سپس تاکید کرد: مشروطه خواهان به دنبال توسعه به معنای بهبود شرایط بوده‌اند.

وی ادامه داد: مجله ای از من پرسید نظرت در مورد فیلترتلگرام چیست، گفتم فیلتر باشد یا نباشد مسئله امروز جامعه ما تلگرام نیست، ما نیاز به خاک، هوا و آب داریم. از ۶۰۰ دشت این کشور ۲۰۰ دشت فرو نشسته است. به علت بهره برداری زیاد از آب این دشت ها، مثل یک اسفنج جمع شده اند.

هاشمی طبا گفت: دریاچه هایمان به دلیل ترقی خواهی ما در حال از بین رفتن هستند و تبدیل به شوره زار شده اند. فاضلاب های اهواز را به کارون ریختیم و از همان هم می خوریم. اول هر ترقی باید ببینیم کجا می خواهیم زندگی کنیم. ما در ترقی خواهی سیکل برعکس را طی کردیم. این همه برج ساختیم اما اگر آب نباشد کسی در آن زندگی می کند؟

وی افزود: آن زمانی که دولت باید با مجلس هماهنگ می شد برای حل مشکلات کشور رئیس جمهور گفت تحریم کاغذ پاره‌است، بعد کره جنوبی ما را تحریم کرد و ما جنس کره جنوبی را گران تر از دوبی می خریدیم. باید به ما مدال عقب افتادگی بدهند.

هاشمی طبا گفت: الان ببینید چه قدر فارغ‌التحصیل بیکار داریم، شغل باید عمومی باشد،نه اینکه مردم برای استخدام دنبال پارتی باشند. چشم انداز خوبی برای کشور نمی بینم. ۱۴۰۴ ما خیلی فرق نمی کند اما ۱۴۵۰ ما خیلی نگران کننده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا