ورزشی

زیدان از سرمربی‌گری رئال مادرید کناره‌گیری کرد

کناره‌گیری زین‌الدین زیدان، سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید، پنج روز پس از کسب سومین عنوان قهرمانی در چمپینزلیگ، دوستداران فوتبال را در سراسر جهان غافلگیر کرد. زیدان گفت، تیم رئال به تغییر نیاز دارد.

زین‌الدین زیدان در کنفرانسی مطبوعاتی کناره‌گیری خود از سرمربی‌گری رئال مادرید را اعلام کرد

زین‌الدین زیدان، سرمربی تیم فوتبال باشگاه رئال مادرید، پس از کسب سومین عنوان قهرمانی چمپینزلیگ، روز پنجشنبه (۳۱ مه) کناری‌گیری خود را از این تیم اعلام کرد. زیدان در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه در مادرید گفت که تصمیم گرفته سال آینده به همکاری خود با رئال مادرید ادامه ندهد، چرا که این تیم به یک تغییر نیازمند است.

مربی ۴۵ ساله فرانسوی رئال افزود که فعلا قصد ندارد هدایت تیمی را بر عهده گیرد و می‌خواهد مدتی به خود استراحت بدهد.

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید گفت که تصمیم زیدان برای این باشگاه غیرمنتظره بود، چرا که او هنوز تا سال ۲۰۲۰ با این باشگاه قرارداد دارد. پرز اما خاطر نشان ساخت که باید به تصمیم زیدان احترام گذاشت.

“وداع کوتاه مدت”؟

زیدان همچنین گفت که او سه سال مربی رئال بوده و الان زمانش رسیده که او چنین تصمیمی بگیرد. او در عین حال افزود که شاید این وداع کوتاه مدتی باشد.

زیدان از سال ۲۰۱۶ سرمربی رئال مادرید شد و طی این مدت در هیچ یک از ۸ فینالی که با این تیم برگزار کرد شکست نخورد. زیدان همراه رئال مادرید همین شنبه‌ی گذشته در فینال چمپینزلیگ توانست با ستارگانی که بر گرد کریستیانو رونالدو حلقه زده‌اند، تیم لیورپول را شکست دهد و برای سومین سال پی در پی قهرمان این جام شود.

زیدان در کنفرانس مطبوعاتی خود همچنین خاطر نشان ساخت که اگر چه او با رئال موفقیت‌های زیادی کسب کرد، اما “لحظات دشواری” را هم تجربه کرد.

گفتنی است که رئال مادرید در سال‌های گذشته به‌رغم موفقیت در چمپینزلیگ، در لیگ برتر فوتبال اسپانیا (لالیگا) از پس تیم بارسلونا برنیامد و در فصل اخیر که تازگی به پایان رسید، حتی پس از بارسلونا و آتلتیکو مادرید در جایگاه سوم قرار گرفت.

زیدان در کنفرانس مطبوعاتی خود به همین موضوع نیز تلویحا به عنوان یکی از دلایل کناره‌گیری خود اشاره کرد و گفت: «برایم واضح نبود که ما همچنان برنده خواهیم شد».

زیدان در آغاز مربی تیم “ب” رئال مادرید و دستیار کارلو آنچلوتی، مربی پیشین این تیم بود. پس از رفتن آنچلوتی از رئال، زیدان جانشین او شد. او در سال ۲۰۱۷ از سوی فیفا به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شد.

زیدان گفت که هنوز با بازیکنان رئال درباره‌ی کناره‌گیری‌اش شخصا صحبت نکرده، اما آنان از تصمیم او آگاهی دارند. او افزود که در هر صورت به‌زودی با کاپیتن تیم سرخیو راموس گفت‌وگو خواهد کرد.

زیدان به عنوان بازیکن فوتبال نیز چهره‌ای درخشان بود. او فوتبال را از محله‌های کارگری مارسی آغاز کرد، اما با استعداد عجیبی که داشت به سرعت مدارج ترقی را پیمود و با تیم ملی فرانسه قهرمان اروپا و جهان شد.

زیدان بعدها به باشگاه فوتبال یوونتوس تورین و سپس رئال مادرید پیوست و با این دو تیم نیز درخشید. بسیاری از کارشناسان فوتبال، زیدان را بازیکنی در اندازه‌های لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می‌دانند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا