احزاب و شخصیت‌ها

اتحاد فدائیان خلق: از اعتصابات وخواسته های عادلانه رانندگان و کامیونداران زحمتکش میهنمان دفاع کنیم!

تنها راه برون رفت از این شرایط طاقت‌فرسا و جلوگیری از دخالت خارجی، همبستگی عمومی توده‌های زحمتکش مردم و در راس آن طبقه کارگر می باشد. گام نخست در این راه ایجاد تشکل‌های مستقل و سراسری است.

اعتصاب یکپارچه رانندگان کامیون و کامیونداران در سراسرکشور، فوران خشم ونارضایتی عمیقی است که ریشه در اوضاع نابسامان زندگی همه مردمان کشورو بویژه کارگران و زحمتکشان دارد.

پس ازاینکه رانندگان کامیون و کامیونداران زحمتکش طی ماه‌ها شکایت و نامه‌نگاری اعتراضی و درخواست‌های متعدد جهت رسیدگی به اوضاع نابسامان حاکم بر زندگی‌شان هیچگونه پاسخ مساعدی از مسئولین دریافت نکردند، از روز سه شنبه اول خرداد ماه متحدانه دست به اعتصاب زده و در چندین استان استراتژیک کشور حمل و نقل کالا را متوقف نمودند. این زحمتکشان که در شرایط بسیار سخت به کار حمل کالاهای مورد نیاز مردم می‌پردازند، در اعتراض به گرانی سرسام آور لوازم یدکی، هزینه بالای کمیسیون شرکت‌های باربری، عوارض ناعادلانه اتوبانها، مشکلات بیمه رانندگان و… و در عین حال کرایه پایین حمل کالا، به میدان مبارزه و اعتصاب آمده و خواهان رسیدگی به خواسته‌های به حق خود شدند.

همراهی بخشی از رانندگان تانکرهای حمل سوخت در برخی استان‌ها نظیر شیراز و اصفهان و..که باعث کمبود بنزین و گازوئیل در جایگاه‌های عرضه سوخت گردیده است، به این اعتصاب عمق و وسعت بیشتری بخشیده و در عین حال باعث گردید که مسئولان رژیم به وحشت افتاده وسعی کنند تا با جایگزین کردن کامیون‌های سپاه پاسداران و ارتش از شدت اعتصاب بکاهند. این ترفند نیز کارساز نبود و کار بجایی رسید که کاربدستان نظام فاسد به میدان آمده و رئیس قوه قضائیه شخصا و مستقیما به تهدید رانندگان زحمتکش روی آورد.

با وجود گذشت چندین روز و با وجود اعلام پایان اعتصاب از سوی مسئولین حکومت و همچنین با وجود درخواست انجمن صنفی رانندگان حمل کالای سراسری جهت پایان اعتصاب (که احتمالا تحت فشار حکومت انجام شده بود) و با وجود اینکه مسئولین قول افزایش بیست درصدی کرایه را داده‌اند، اما رانندگان هشیار به این وعده‌ها اعتماد نکرده و اعتصاب همچنان ادامه دارد. لازم به ذکر است که معاون وزیر راه‌ و شهرسازی اعلام کرده که قبول برخی خواسته‌های رانندگان کامیون و کامیون‌داران نیاز به موافقت مجلس را دارد که این خود تاییدی بر عدم اعتماد رانندگان به دولت می‌باشد. در عین حال اخبار و گزارشات، حاکی از پیوستن رانندگان مینی‌بوس در شهر یزد ورانندگان تاکسی در برخی شهرها به اعتصاب می‌باشد.

پس از خیزش اعتراضی دی ماه سال پیش، مبارزات مردم و در راس آن، مبارزات کارگران و زحمتکشان در اشکال جدید و به صورت اعتراضات و اعتصابات سراسری هر چه بیشتر گسترش می‌یابد. اعتصاب اخیردر واقع طلیعه و نوید مرحله نوین و نوع جدیدی از مبارزات مردم است که از ضرورتی عینی سرچشمه می‌گیرد. این ضرورت که، بدون داشتن تشکل‌های سراسری مستقل،امکان دستیابی به خواسته‌های حداقل نیز در حکومت اسلامی تقریبا ناممکن است. همزمان، بحران عمیقی که سرتا پای حکومت و به تبع آن جامعه را در بر گرفته، روز به روز ژرفتر شده که نتیجه آن هرچه کوچکتر شدن سفره کارگران و زحمتکشان است. سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم در درون و ادامه سیاست‌های ماجراجویانه در خارج از کشور، به همراه تحریم‌ها و تهدیدهای خارجی، به بحران دامن زده، دامنه آنرا گسترده‌تر کرده وبدبختی وفلاکت را هر چه دامنگیرتر می‌نماید.

تنها راه برون رفت از این شرایط طاقت‌فرسا و جلوگیری از دخالت خارجی، همبستگی عمومی توده‌های زحمتکش مردم و در راس آن طبقه کارگر می باشد. گام نخست در این راه ایجاد تشکل‌های مستقل و سراسری است.

با علم بر اینکه رژیم، هیچ راه حلی برای بحران جاری ندارد و با آگاهی بر اینکه ادامه حکومت اسلامی  به معنی بدتر شدن هر چه بیشتر اوضاع زندگی اکثریت قاطع  کارگران و زحمتکشان است، تنها راه پیش روی، خلاصی از سلطه رژیم ضد مردمی است که ادامه حیات آن چیزی جز تخریب کامل زندگی مردم را در بر نخواهد داشت. لازمه چنین چیزی اتحاد وسیع کارگران و زحمتکشان و نیروهای آزادیخواه میهنمان و سازماندهی مبارزات عمومی سراسری در جهت سرنگونی این حکومت قرون وسطایی است.

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران از خواسته‌های به حق رانندگان و کامیون داران زحمتکش حمایت نموده و از تمامی نیروهای ترقیخواه می‌خواهد تا به هر نحو ممکن همراه و یار این زحمتکشان حق‌طلب باشند.

زنده باد مبارزات سراسری و متحدانه کارگران و زحمتکشان

سرنگون باد رژیم ضد بشری و جنایتکار حاکم بر ایران

زنده باد  سوسیالیزم

سازمان اتحاد فداییان خلق ایران

۹ خرداد ۱۳۹۷ -۳۱ ماه می ۲۰۱۸

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا