گوناگون

آغاز اکران اینترنتی مستند «توران خانم»

۲۶ خرداد، همزمان با زادروز توران میرهادی، اکران اینترنتی مستند «توران خانم»، به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب آغاز می‌شود.

رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب از مهر ١٣٩١ تا آبان‌ ١٣٩۵ و آخرین روزهای حیات خانم میرهادی همراه او بودند و لحظات زندگی و تلاش‌هایش برای انتشار فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان را ثبت کردند. ماحصل این کار، مستند «توران خانم» است که به‌عنوان هفتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» آماده نمایش شده است.توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران، بنیان‌گذار «مدرسه فرهاد»، «شورای کتاب کودک» و «فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان» و بسیاری از نهادهای دیگر در زمینه کودکان این سرزمین است.
در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران‌خانم در واپسین سال‌های زندگی‌اش را برای تداوم کارها و اندیشه‌هایش برای رشد کودکان این سرزمین خواهید دید.رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب قصد دارند با به‌کارگرفتن ایده‌ای نو، فیلم «توران خانم» را در فضای اینترنت، همزمان در داخل و خارج از کشور اکران کنند و تمام درآمد حاصل از فروش بلیت این اکران را در اختیار «شورای کتاب کودک» و «فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان» قرار دهند.مستند «توران خانم» همزمان با روز تولد توران میرهادی از ساعت ۷ بعدازظهر روز ۲۶ خرداد فقط ۴۸ ساعت در شبکه اینترنتی هاشور نمایش داده خواهد شد. تهیه بلیت از ۱۲ خرداد از طریق سایت‌های‌ هاشور، تیوال و سینماتیکت مقدور است. پیش از «توران خانم»، رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب در یک همکاری مشترک دیگر مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» را طراحی و تهیه کرده‌اند که شامل شش فیلم مستند از سرگذشت کارآفرینان و ارزش‌آفرینان ایرانی در حوزه‌های مختلف کار و تلاش است که هر فیلم را یک مستندساز ساخته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا