ورزشی

کی‌روش: تیم خوبم برای دیدار مقابل مراکش آماده است

سرمربی تیم ملی فوتبال می‌گوید تیمش برای دیدار حساس مقابل مراکش به آمادگی کامل رسیده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به روسیه کارلوس کی‌روش پیش از آغاز تمرین امروز (سه‌شنبه) تیم ملی در کمپ لوکوموتیو مسکو اظهار کرد: در این مدت برای دیدار مقابل مراکش بسیار تمرین کردیم. شکی در این نیست که این دیدار برای ما خیلی مهم است. آرزوی ما این بود که بازی‌های دوستانه بیشتری انجام دهیم اما الان زمان این است که بازیکنان خوب من هیجان خودشان را تخلیه کنند آن‌ها آمادگی کامل را برای تقابل با مراکش دارند.

یکی از خبرنگاران پس از صحبت‌های کی‌روش خطاب به او گفت که مراکش هم همانند ایران آمادگی بالایی برای دیدار مقابل ما دارد. سرمربی تیم ملی درباره این موضوع گفت: من در این مدت تلاش کردم که بگویم تیم مراکش تیمی بسیار متفاوت است. آنها تیمی هستند که نمی‌توانیم بگوییم منحصرا آفریقایی هستند. به دلیل این که اکثر بازیکنان آن‌ها یا در اروپا به دنیا آمده‌اند یا در اروپا بزرگ شده‌اند. آن‌ها تیمی هستند که دانش و کیفیت فوتبال آفریقا و اروپا را دارند. من از این موضوع به خوبی اطلاع دارم چرا که پرتغال هم تقریبا همین طعم و استایل از بازیکنان را در اختیار دارد.

او افزود: آن‌ها بازیکنان و کادر مربی‌گری خوبی در اختیار دارند ولی مطمئن هستم مراکش هم برای ما احترام زیادی قائل است. آن‌ها یکسری نقاط قوت دارند. به خاطر این که اکثر بازیکنان آنان در یکی دو سال گذشته در کنار هم بازی کرده‌اند و بازیکنان خوبی دارند که در اروپا بازی می‌کنند.

کی‌روش با بیان اینکه تمام این مسائل در حد حرف است گفت: تا زمانی که بازی شروع نشود، نمی‌توان هیچ چیز را قضاوت کرد. هر دو تیم از لحظه شروع بازی تمام تلاش‌شان را خواهند کرد. فقط یک مطلب وجود دارد که من می‌توانم ضمانت بدهم و آن این است که ما در کل زمان بازی می‌جنگیم و تلاش خواهیم کرد که به هدف‌مان برسیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به اظهار نظر رنار مبنی بر این که اگر قبول کند کی‌روش مربی باهوشی است باید تمام نکاتی که تا الان درباره تیم ملی ایران داشته‌اند را دور بریزند تصریح کرد: شما می‌دانید که در فوتبال نتایج و عملکرد شما هستند که فراتر از بلندتر از صدای شما صحبت می‌کند. او هم یک همکار و مربی خوب است و نتایجی هم که کسب کرده همین مطلب را تایید می‌کند. مطمئنا یکسری از شاخص‌های بازی‌مان است که باید از آن‌ها حفاظت کنیم. تلاش خواهیم کرد در بعد حمله و دفاعی کاری را انجام دهیم که به نتیجه برسیم.

کی‌روش ادامه داد: زیبایی جام جهانی به این خاطر است که میلیون‌ها هوادار چشم‌شان به تیم‌های ملی و تیم ملی فوتبال ایران است. همین اتفاق برای مراکش هم رخ می‌دهد. کشور مراکش تقریبا نزدیک به یک میلیون نفر در اسپانیا جمعیت دارد. آن‌ها کشوری هستند مانند ایران که میلیون هوادار داخل کشور و میلیون‌ها هوادار در خارج از کشورشان دارند. مهم‌ترین مطلب هم این است که زمانی که بازی به اتمام برسد هواداران هر دو تیم باید به عملکرد تیم‌شان افتخار کنند. یکی از تیم‌ها بیشتر جشن خواهد گرفت که امیدوارم ایران باشد. کسب افتخار و ایجاد غرور برای ملت ایران مسئولیتی است که ما داریم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره وضعیت مصدومان تیم ملی بیان کرد: ما راجع به مصدومیت‌ها کار می‌کنیم و یکی دو مشکل جزئی است که امیدواریم حل شود. نمی‌توانم تکذیب کنم که یکی دو دغدغه داریم اما در حال حاضر همه چیز مثبت است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا