گوناگون

ذوب آهن اردبیل با یک پنجم ظرفیت آغاز به کار کرد

بنابر اظهارات دبیر اجرایی خانه کارگر استان اردبیل، ذوب آهن اردبیل با ۱۰۰ کارگر و مدیریت جدید دوباره آغاز به کار کرده است. با کارگران قدیمی آن نیز تسویه حساب شده است…

 

.

به‌ گزارش خبرنگار ایلنا، ذوب آهن اردبیل طی چند سال اخیر با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده است. بعد از تحریم‌ها و نوسانات ارزی کمرشکن در اوایل دهه ۹۰ این واحد صنعتی با کاهش تولید و در نتیجه، فقدان منابع مالی برای پرداخت هزینه‌های جاری و دستمزد کارگران مواجه شد. اعتراضات و تجمعات بسیار زیادی از سوی کارگران برای پیگیری معوقات مزدی‌شان انجام و زمانی هم برای کارفرمای سابق در پی شکایت کارگران حکم جلب صادر شد.

در همین رابطه، مرتضی مقدم (دبیر اجرایی خانه کارگر استان اردبیل) درباره وضعیت کنونی ذوب آهن اردبیل به ایلنا، گفت: این واحد صنعتی مدتی است که به یک شخص اجاره داده شده و با حدود ۱۰۰ کارگر کارش را به‌صورت کج‌دار و مریز آغاز کرده است.

وی افزود: این واحد قبلا تا ۵۰۰ کارگر هم داشته، اما اکنون با یک‌پنجم تعداد سابق فعالیت می‌کند و با کارگران قدیمی‌ای که مطالبات مزدی داشتند نیز تسویه حساب شده است.

مقدم در پایان، تاکید کرد: البته کارگران این واحد ترجیح‌شان بر بازگشت به کار بود اما این مهم برای جز تعدادی اندک از کارگران قدیمی، تحقق نیافت و کارگران کنونی، ترکیبی از کارگران قدیمی و جدید هستند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا