اخبار

خوزستان رتبه اول اعتراض در کشور؛ ۹۰۰ تجمع در یک سال

عضو مجمع نمایندگان خوزستان٬ با اعلام خبر برگزاری ۹۰۰ تجمع طی سال گذشته در استان خوزستان٬ گفت که ضعف مدیریت محور همه تجمعات است. روز گذشته در آخرین مورد از تجمعات اعتراضی در استان خوزستان تعدادی از کارگران فولاد اهواز بازداشت شدند….

این کارگران به دلیل نبود مواد اولیه و معوقات مالی سه ماه خود در چند روز گذشته مقابل دادستانی تجمعاتی داشته‌اند.

خبر گزاری ها، از بازداشت ده‌ها کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز، از دوشنبه شب گذشته تا امروز سه شنبه، خبر داده اند. گزارش ها حاکی از آن است که ۵۰ کارگر در جریان تجمعی که دوشنبه شب در فلکه کیانپارس اهواز برگزار شد،‌ از سوی یگان ویژه بازداشت شدند.

خبر گزاری ها اسامی ۲۹ تن از کارگران بازداشت شده را منتشر کردند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، دستکم ۱۰ کارگر نیز در تجمعی که امروز، سه شنبه در مقابل استانداری خوزستان برگزار شد، بازداشت شدند. با این همه،‌ تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران ادامه یافت و آنان خواستار آزادی همکاران خود شدند.

به گزارش ایلنا، در پی تجمعات روز گذشته‌‌ کارگران گروه ملی فولاد اهواز، شب گذشته تعدادی از این کارگران بازداشت شدند. غلامرضا شریعتی٬ استاندار خوزستان٬ با تایید این خبر گفت: «استانداری پیگیر وضعیت کارگران بازداشتی‌ شب گذشته است.»

او در خصوص استمرار تجمعات کارگران گروه ملی فولاد اهواز گفت: «دلیل تجمعات این کارگران نبود مواد اولیه و معوقات مزدی است.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا